Тетяна, Дніпропетровськ:
— У нашому класі є віруючі учні. Вони цього не приховують
і, здається, навіть цим хизуються. Проте їхні вчинки не завжди пристойні. Вони можуть наговорити грубощів вчителю, мало не зривають уроки. То яка користь від того, що вони вірять у Бога?

Ірина Барматова

Ірина Барматова, директор київської загальноосвітньої школи “Співтворчість”:
— Це дійсно дуже серйозна проблема. На жаль, у нашому церковному середовищі бракує елементарної загальної культури. Не можна ігнорувати порядність, моральний розвиток і елементарний культурний рівень заради досягнення церковності. Сьогодні як педагог я з жалем можу констатувати, що церковні люди часто ігнорують цей культурний рівень, апелюючи до того, що віра начебто дозволяє списати недоліки і дає якісь преференції православним.
Але ми, навпаки, завжди говоримо вихованцям, що віра зобов’язує і до додаткової відповідальності, вимагає удвічі більше стежити за собою, бути прикладом для інших. А для цього потрібно ставити до себе підвищені вимоги.

Такі само підвищені вимоги потрібно ставити і до батьків. І ми у нашій школі намагаємося вести дуже жорстку політику в цьому напрямку. До нас свідомо віддають дітей, знаючи про те, що ми даємо православну освіту. У нас 20–30 відсотків дітей із церковних сімей. І, на жаль, з ними найчастіше виникають проблеми. Звичайні учні швидше відгукуються на заклик до розуміння, вимогливості, нормального спілкування і милосердя одне до одного. А у дітей із сімей, що позиціонують себе як православні, набагато більше зарозумілості й гордовитості.
У релігійній освіті, як і в будь-якій іншій, необхідно пам’ятати її головний закон: особистий приклад — це найкращий спосіб навчання та виховання. І, якщо ви хочете виховати та навчити чогось дітей, потрібно зробити ревізію самому собі. І зрозуміти: які б ми гарні і правильні слова не говорили, якщо самі не будемо їх дотримуватися, то нічого з нашими дітьми не вдіємо. Усе починається з особистого прикладу.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика