1. Як давно ви відвідуєте храм? Чи змінилося Ваше ставлення до Сповіді порівняно з початковим періодом перебування у Церкві?
2. Чи достатньо Сповіді для духовного життя, чи потрібні ще духовні бесіди зі священиком, щось інше?
3. Що вам допомагає готуватися до Сповіді, і як часто вона потрібна?

ОЛЕКСАНДРА, 39 років, службовець:
1. До Церкви я прийшла близько десяти років тому, хрестилась у досить зрілому віці. Завжди розуміла, що життя людини не обмежується лише матеріальними проблемами, що є щось більше у її покликанні. Шукала в різних речах, у книгах, але життєві обставини підштовхнули до пошуку, як то кажуть, духовної пристані — і я прийшла до Церкви. На мій погляд, православна людина має сповідатися щодня. Адже коли ми читаємо вечірнє правило “На сон грядущим”, там є сповідання гріхів повсякденне. Звичайно, важливо не просто прочитати те, що написано в молитовнику, а сповідатися Господові у власних гріхах, тих, що за день устиг накоїти.
2. Сповідь дуже важлива в житті християнина, але вона неможлива, якщо немає молитви. Потрібне читання духовних книг, Святого Письма. Крім цього, у житті бувають обставини, коли потребуєш “невідкладної” духовної допомоги або просто підказки в різних життєвих ситуаціях, тоді необхідна порада священика поза Сповіддю.
3. Допомагає піст, молитва, духовна література, правило до Причастя. Сповідь потрібна тоді, коли є внутрішня потреба в цьому. Я намагаюся сповідатися на кожному недільному богослужінні, у крайньому разі, якщо обставини не складаються, — хоча б раз на місяць.

ІРИНА, 28 років, офіс-менеджер:
1. У храм ходжу дев’ять років, але вірю в Бога (свідомо) з 14 років. Завжди, коли виникали якісь проблеми, молилася Богу своїми словами. Згодом зрозуміла, що потрібно сповідатися і причащатися. Милістю Божою в мене відразу з’явився духовний наставник, батюшка, який і зараз мене веде по життю. Порівняно з початковим періодом перебування в Церкві у мене змінилося ставлення до Сповіді. Я почала ставитися до неї більш серйозно, намагаючись не повторювати гріхів, які сповідую. Після Сповіді — особливе умиротворення та спокій.
2. Деяким людям, можливо, і достатньо Сповіді для духовного життя, а для мене дуже важливі, крім Сповіді, ще й бесіди зі священиком. Траплялися ситуації, у яких мені хотілося діяти певним чином, але у глибині душі я сумнівалася, тоді зверталася за порадою до батюшки. Є багато питань, на які ми не можемо самі відповісти, а послухавши бесіди, проповіді священиків — можна знайти відповідь. Я знаю, що для повноти духовного життя мені потрібно прислухатися до духовних настанов.
3. До Сповіді мені допомагає готуватися невелика брошурка “На допомогу тим, хто кається”, а в основному намагаюся відразу записувати свої гріхи у блокнотик, тоді й легше перед Сповіддю. Соромно стає, коли сповідаєшся в тому самому гріху кілька разів. Як часто потрібна Сповідь? Намагаюся сповідатися у великі свята, під час посту… Але коли приходить стан зневіри, смутку, внутрішнього неспокою, тоді теж іду до Сповіді. Адже чим частіше ми сповідаємося і звертаємося у своїх молитвах до Господа, тим легше й на душі, й у житті.

МАРИНА, 19 років, студентка:
1. До храму я почала ходити років з восьми, точніше, мене туди мама привела. Спочатку було незрозуміло, нецікаво. Потім сподобався спів хору, а пізніше зацікавила церковнослов’янська мова й різноманітність наспівів — так і потрапила на крилас. Згодом почала брати участь у підготовці до престольних або великих церковних свят, було цікаво відвідувати репетиції хору, складати меню (на престольне свято у нашому храмі святкова трапеза), прикрашати храм.
Оскільки вперше я сповідалася у десять років, мені, звичайно ж, допомагала мама. Сама я трохи відчувала страх, боялася щось пропустити, списала дві сторінки тексту дрібним почерком, чим, мабуть, шокувала священика. Звичайно, відтоді багато змінилося. Я прочитала чимало книг і знаю набагато більше, ніж у десятилітньому віці. Хоча тільки нещодавно дізналася, що не обов’язково прив’язувати Сповідь до Причастя — це два окремо звершуваних Таїнства.
2. Думаю, для повноцінного духовного життя однієї Сповіді недостатньо. Іноді виникають невідкладні питання протягом тижня, іноді потрібно щось прояснити для себе, а під час недільної служби забирати час у священика і парафіян не зовсім зручно, тому часто зустрічаюся з духівником поза богослужіннями або зв

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика