Соціальні ініціативи Церкви спрямовані на підвищення народжуваності, відродження землеробства та духовне оздоровлення інтелігенції.
Православна Церква Грузії займає активну позицію у суспільстві. У минулому номері ми вже писали про ініціативи Патріарха Ілії II, спрямовані на працевлаштування грузинської молоді (див. “ЦПГ” № 17 за 2010 р.). Він пропонує створити на церковних землях спеціальні поселення XXI ст., де навчатиметься і працюватиме молодь.
Нещодавно Патріарх-Католікос виступив з новими соціальними ініціативами. Як повідомляє інтернет-портал “Грузія Онлайн”, Патріарх Ілія II запропонував створити таке місце, де люди, які переживають депресію, зможуть зустрічатися зі священиками й отримувати від них духовну підтримку. Крім того, він також запропонував виділити спеціальні місця на території храмів, де збиратимуться відомі громадські діячі для обговорення різноманітних злободенних питань. Патріарх повідомив, що в монастирському комплексі Свято-Троїцько­го храму вже виділено сім спеціальних кімнат, у яких по два тижні зможуть відпочивати представники грузинської інтелігенції.

Свої пропозиції Патріарх Ілія II висловив у тбіліському кафедральному соборі на честь Святої Трійці на презентації фонду Паата Бурчуладзе “Іверііса”, який фінансуватиме будівництво монастирського комплексу Іверської ікони Божої Матері на горі Махата у Тбілісі.
Для покращення демографічної ситуації у країні та підвищення народжуваності вже два роки поспіль діє ще один незвичайний почин грузинського Патріарха. 2008 р. він висловив бажання стати хрещеним батьком третього й усіх наступних дітей у будь-якій вінчаній сім’ї. Тепер у Патріарха понад 4 000 похресників.
Грузинська Православна Церква бере участь у відродженні традиційних галузей землеробства. З благословення Католікоса-Патріарха Ілії II, останніми роками у Грузії розпочався справжній ренесанс виноробства, повідомляє сайт “Благовіст-інфо”. Досягнення грузинських виноробів було відзначено на міжнародному рівні. Митрополит Некресський Сергій, в єпархії якого виготовляють вино за спеціальною афонською технологією, нещодавно отримав одну з престижних нагород фонду “Маас” — “Кращому виробникові вина”.
Згідно з соціологічними опитуваннями, переважна більшість грузинів найбільше довіряють Православній Церкві. А Церква стародавньої Іверії не залишає свій народ у складні часи.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика