Питання непросте,думки церковної ієрархії розділилися
Уряд Греції планує ввести пенсійний вік для митрополитів (архієреїв) Елладської Православної Церкви, які у цій країні мають статус державних службовців. Як повідомляє “Російська народна лінія”, цю законодавчу ініціативу ще не проголошено офіційно, тому й офіційної реакції Церкви поки що не було, але клір уже активно обговорює цю перспективу.

Прибічники митрополита Закінфського Хризостома пропонують встановити навіть більш низький пенсійний вік, а один із провідних нинішніх богословів митрополит Навпактський Ієрофей (Влахос), навпаки, стверджує, що з точки зору богословської та канонічної подібне рішення неможливе.
Довічний сан у наші дні — анахронізм, вважає влада. Пенсійний вік, найімовірніше, буде встановлено на рівні 80 років. Із 82 вищих ієрархів Елладської Православної Церкви 12 старших за цю межу.
Архієпископ Львівський і Галицький Августин, повноважний представник УПЦ у Верховній Раді України, вважає, що пенсійний вік для архієреїв — це питання непросте. “І відповідь на нього залежить від того, як ми сприймаємо єпископа. Хто він для нас — церковний адміністратор чи справжній символ церковної єдності? Бо «де єпископ — там і Церква». У тих спільнотах, де на єпископа дивляться саме як на символ церковної єдності, проблема віку відпадає. Тому що існує інститут вікаріїв, є заступники і секретаріат, які допомагають архієреєві. Та й взагалі, слово «пресвітер» означає саме «старець, старійшина». А ось, наприклад, у Католицькій Церкві існує пенсійний вік для архієрея — 75 років. Проте ми знаємо випадки, коли людина і в 75, і в 80 років має світлий розум, а буває, що і в 60 уже стомлена життям”, — вважає владика.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика