Прийняті зміни — відповідь на виклики сучасності

13 вересня Святіший Синод Кіпрської Православної Церкви офіційно ухвалив новий статут, повідомляє інтернет-портал “Богослов Ru”.
Новий документ містить значні реформи, спрямовані на усунення недоліків попереднього статуту і покликаний “стати відповіддю на вимоги нинішнього часу”.
Серед найважливіших положень нового статуту — створення 13 нових архієрейських і трьох вікарних кафедр, а також зміна способу виборів Архієпископа і митрополитів. Тепер народ зможе висувати в кандидати будь-якого клірика, який відповідає вимогам до майбутнього архієрея, а Синод шляхом таємного голосування з трьох кандидатів обиратиме того, хто набере найбільшу кількість голосів.

Новий статут передбачає створення церковного суду і визнання права звивинуваченого на адвоката.
Автокефальний статус, за яким Помісна Церква володіє повною канонічною й адміністративною незалежністю і сама обирає свого Предстоятеля і єпископів, Кіпрській Православній Церкві ще 431 р. надав III Вселенський (Ефесський) Собор. Відтоді Кіпрською Церквою керує Архієпископ, який не залежить від жодної вищої духовної влади, хоча його Церква залишається в канонічній єдності з іншими Помісними Православними Церквами.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика