Святиня повернулась до Єрусалима через 15 століть
За повідомленням агентства релігійної інформації “Благовест-инфо”, католицький архідіоцез хорватського м. Задар передав православному Єрусалимському Патріарху частицю мощей святого Симеона Богоприїмця. У VI ст. мощі святого Симеона було перевезено з Єрусалима до Константинополя. У XIII ст., після Четвертого хрестового походу і розгрому західними лицарями столиці Візантійської імперії, мощі святого Симеона, серед великої кількості інших реліквій, було вивезено на Захід. Припускають, що святиню у подальшому мали перевезти до Венеції, але шторм в Адріатичному морі відхилив судно, що перевозило мощі, від курсу, й воно причалило до Адріатичного узбережжя нинішньої Хорватії. Відтоді мощі зберігались у Задарі.

У 2007 р. архієпископ Задарський Іван Прендя, який здійснював паломництво Святою Землею, зустрівся з Патріархом Єрусалимським Феофілом III і пообіцяв передати Патріархату частицю мощей святого Симеона. Прелат помер на початку 2010 р., однак його наступник, архієпископ Желімир Пульїч, виконав обіцянку, передавши святиню представнику Єрусалимського Патріархату архієпископу Феофілакту.
Тепер мощі святого праведного Симеона Богоприїмця зберігатимуться у храмі, побудованому на місці його поховання в Єрусалимі.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика