Видавці розраховують на 30–40 томів

У рамках святкування у 2015 р. 200-ліття від дня народження святителя Феофана Затворника, Видавнича Рада Руської Православної Церкви планує видати повне академічне зібрання його творів, повідомляє “Седмица.Ru”. Про це розповів митрополит Калузький і Боровський Климент на IV Феофанівських читаннях, що пройшли 30 вересня — 1 жовтня 2010 р. у Москві та Рязані. За словами митрополита Климента, голови Видавничої Ради РПЦ, на сьогодні видано менше третини писемної спадщини святителя, до того ж якість видання його праць здебільшого не відповідає вимогам сучасної академічної науки.

Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій відзначив, що для багатьох шлях до духовного життя почався саме з книг святителя Феофана, і звернув увагу на те, що “спадщина святителя донині чекає на наукове дослідження, коментарі та публікації відповідно до сучасних академічних вимог”.
Для реалізації такого масштабного проекту планується створенння кількох робочих груп, які досліджуватимуть численні архіви, складуть докладне житіє святителя, займуться текстологією, богослов’ям та коментуванням спадщини духовного письменника. Також до цієї роботи залучать студентів духовних шкіл, які будуть трудитись у дипломних та дисертаційних роботах над спадщиною Феофана Затворника.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика