Також у ЯПЦ вшанували 40-ліття канонізації святителя Миколая Японського (Касаткіна)
Японська Православна Церква відзначила 40-ліття своєї автономії. Як повідомляє агентство “Благовест-инфо”, крім цієї річниці, православні японці вшановують 40-ліття канонізації Апостола Японії — святителя Миколая (Касаткіна).

З цієї нагоди до Країни вранішнього сонця прибула делегація Руської Православної Церкви на чолі з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополитом Іларіоном.
У неділю, 10 жовтня, у Покровському храмі м. Осака відбулися ювілейні урочистості. Божественну літургію очолив Предстоятель ЯПЦ, Митрополит Токійський і всієї Японії Даниїл. Йому співслужили митрополит Волоколамський Іларіон, архієпископ Сергієво-Посадський Феогност, єпископ Сендайський Серафим і численне духовенство.
11 жовтня у Благовіщенському храмі м. Кіото відправили урочистий молебень святому рівноапостольному Миколаю Японському. Благовіщенський собор було збудовано за життя святителя, і це єдиний у Японії храм, де престол освятив сам Миколай Японський. І донині на цьому престолі зберігається Святе Євангеліє, подароване парафії святим праведним Іоанном Кронштадтським,
а святитель Миколай його власноручно підписав.
Після богослужіння митрополит Іларіон у своєму слові підкреслив, що сьогодні православна віра в Японії не є продуктом якогось іноземного впливу. Навпаки, це віра, яка увійшла у кров і плоть сучасних православних японців: “Православну віру ви прийняли від ваших предків, які, отримавши свідчення християнської істини від святителя Миколая, з любов’ю зберегли і передали її вам”.
Японська Православна Церква була заснована російським місіонером, архімандритом (згодом архієпископом) Миколаєм (Касаткіним) (1836–1912), який приїхав до Японії 1861 р. У 1870 р. він створив і очолив Руську православну місію в Японії. Переклав японською мовою Святе Письмо, богослужебні книги, побудував у Токіо Воскресенський собор.
1970 р. Руська Православна Церква причислила святителя Миколая до лику рівноапостольних святих. Того ж року РПЦ надала Японській Православній Церкві автономію.
Японська Православна Церква має три єпархії: Східно-Японську, Західно-Японську і Токійську. Від 2000 р. Предстоятель ЯПЦ — Даниїл (Нусіро), Митрополит Токійський і всієї Японії.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика