Українське національне мистецтво, зокрема духовне, є складовою культурного рівня життя народу. Тому проблема його збереження та розвитку є однією з найважливіших на сучасному етапі.
Для всебічного й гармонійного виховання учня важливо, щоб освітній процес базувався не лише на науковому осмисленні дійсності, але й на скарбах духовного і культурного надбання українського народу та всього людства.
Предмет “Українська духовна музика” — дисципліна навчально-виховного й культурологічного спрямування. Метою вивчення цього предмета є ознайомлення учнів з духовною (церковною) музикою, християнськими традиціями, моральними нормами та цінностями українського народу; сприяння формуванню цілісної, духовно зрілої особистості — громадянина України — шляхом пізнання й засвоєння учнівською молоддю багатовікових надбань сакрального музичного мистецтва; формування шанобливого ставлення до національної та світової духовної культури.

Навчально-методичний комплекс із курсу “Українська духовна музика” (надруковано з благословення Преосвященного Феодора, архієпископа Кам’янець-Подільського і Городоцького) містить “Нотохрестоматію” для учнів 1–4 та 5–9 класів, програми та методичний посібник. У ньому подаються методичні розробки уроків з урахуванням основних дидактичних принципів побудови навчально-виховного процесу на уроках художньо-естетичного та культурологічного циклів; розглядаються питання морально-естетичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл за допомогою духовної музики на основі християнського вчення; зібрано й систематизовано матеріали для проведення уроків та виховних заходів духовно-морального спрямування. Комплекс також містить екскурс в історію богослужбового співу, відомості про вітчизняних композиторів — творців духовної музики, “Словник основних богослужбових понять і термінів”, ілюстрації (репродукції ікон).
Особливістю програми комплексу “Українська духовна музика” є акцентування уваги на традиційних для України християнських духовних, моральних і культурних цінностях, поглиблене вивчення церковних (богослужбових) піснеспівів як однієї з фундаментальних основ християнської культури.
Комплекс адресовано вчителям музики, християнської етики, художньої культури, народознавства, класоводам і класним керівникам, викладачам недільних шкіл, регентам церковних і світських хорів, шанувальникам духовної культури; він може використовуватись педагогами музичних, хорових шкіл, шкіл мистецтв, працівниками дошкільних закладів, студентами музично-педагогічних і мистецьких середніх та вищих навчальних закладів освіти та культури.

Людмила Московчук

З питань придбання комплексу звертайтеся
за тел.: 097-51-29-163, 097-45-92-986.
Храм Казанської ікони Божої Матері,
м. Кам’янець-Подільський, Ніжинське шосе, 41.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика