Милість Божої Матері до людей виявлялася в різні часи. На початку XVII ст. біля с. Озеряни, неподалік від Харкова, відбулося знайдення чудотворного образа Пресвятої Богородиці, який від місця свого явлення і отримав назву — Озерянського. 18 вересня цього року виповнилося рівно 300 років від дня знайдення ікони, котру вважають покровителькою Харкова і всього Слобідського краю.

…Селянин с. Озеряни косив траву, як раптом йому під косу потрапила ікона, що була розсічена на дві половини, а поруч горіла свічка. Відклавши всю свою роботу, чоловік відніс святиню в дім. Уранці наступного дня, на свій подив, він не знайшов її. Повернувшись до місця знайдення образа, селянин знову виявив там ікону. При цьому обидві її половини зрослися. А коли він підняв святиню, то з-під землі забило джерело.
На місці чудесного явлення ікони невдовзі виникла чернеча обитель, що отримала назву Озерянської. 1794 р. ікону перенесли в Курязький монастир. А після його закриття вона вісім років перебувала у харківському Свято-Покровському храмі. На початку XIX ст. монастир було відновлено, і святиню знову перенесли в обитель. Весь цей час з невимовної милості Цариці Небесної через Її Озерянський образ відбувалися численні чудеса. В середині XIX ст. паломників до нього приходило вже так багато, що було ухвалено рішення, щоб (починаючи від 1843 р.) чудотворну ікону щороку восени переносити хресним ходом у м. Харків, де вона б перебувала всю зиму, а навесні тим самим шляхом повертати у монастир. Хресні ходи здійснювалися регулярно до революції 1917 р.
У період богоборства Озерянську ікону було втрачено. Однак збереглося кілька точних списків. У наш час один з них знаходиться у Свято-Благовіщенському кафед­ральному соборі м. Харкова, а інший — у Свято-Озерянському міському храмі на Холодній горі. Саме у цю церкву з хресним ходом прибувала ікона в Харків. Там вона була всю зиму до повернення в монастир.
Сьогодні в Харкові є два храми, присвячених Озерянському чудотворному образу Божої Матері. Один з них, як ми вже згадували, розташований у районі Холодної гори, інший — на території Свято-Покровського монастиря. У 1980 р. у Свято-Благовіщенському кафед­ральному соборі на честь Озерянської ікони було освячено північний приділ храму.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика