Людина, яка живе у XXI ст., не відчуває особливого інформаційного голоду. Швидше навпаки: нас буквально пронизують інформаційні потоки, що ллються з екранів телевізорів, мобільних телефонів, зі сторінок друкованих видань і вуличних білбордів. Зрештою, можна завжди почути щось цікаве від своїх родичів, друзів, знайомих. Маючи у відкритому доступі такі пласти інформації, молодь може перейнятися питанням про доцільність отримання самої освіти. Навіщо витрачати силу-силенну часу на те, що й так доступне? Достатньо лише захотіти, й мета буде досягнута. Але освіта необхідна хоча б тому, що дає людині систему знань, а не залишає її наодинці з інформаційним хаосом і величезними потоками людських думок.

Знання про Бога, Його Церкву і, нарешті, шляхи спасіння — не виняток. Їх також необхідно отримувати системно.
Духовні семінарії та училища готують перш за все священиків. У духовних училищах можуть також пройти навчання уставники й регенти, тому там займаються й особи жіночої статі. Духовні училища є в Алчевську, Луганську, Миколаєві, Іршаві (Закарпатська область), Свердловську (Луганська область), Сумах і Чернігові. Семінарії — у Києві, Луцьку, Одесі, Полтаві, Почаєві, Сімферополі, Харкові.
А як бути тим, хто хотів би отримати якісну богословську освіту, при цьому продовжуючи свою професійну діяльність? За останні 19 років у нас з’явилися духовні школи і для мирян.
Насамперед — це недільні школи, які сьогодні відкриті майже при кожному храмі УПЦ. Як правило, поряд з дитячими класами в них часто діють і групи для дорослих, які бажають вивчити ази православної віри.
Деякі з цих шкіл перетворилися на богословські курси, як, наприклад, у Києві, Дніпропетровську, Львові, Сімферополі та Харкові.
Тим, хто хоче отримати більш ґрунтовні знання про Бога і Його Церкву, сьогодні готові надати таку можливість Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія (web-сайт: www.uuba.org.ua), а також Чернівецький православний богословський інститут (web-сайт:
www.cpbi.cv.ukrtel.net).
Окремо необхідно сказати про курси православних регентів та іконописні школи. Їхня унікальність полягає у тому, що і в тих і в інших можна отримати не лише богословську, але й вузькоспеціальну освіту. Так, на регентських курсах навчають керувати церковним хором. А в іконописних школах, відповідно, вчать мистецтву написання ікон. Перерахую міста, де вже було відкрито курси православних регентів: Київ, Одеса, Почаїв, Володимир-Волинський, Корець (Рівненська область), а також с. Городок (та сама область). Іконописні школи діють у містах Кривий Ріг та Нікополь.

Андрій Гор
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика