Девіз форуму — “Добре кіно повертається”

Кінофестиваль проходив від 1 до 7 листопада у Кіноцентрі на Красній Пресні в Москві. За традицією, він був приурочений до Дня народної єдності та до виставки-форуму “Православна Русь”, повідомляє сайт “Богослов.Ru”. На суд журі було представлено 206 робіт, які переглянули понад 15 000 глядачів фестивалю.

У рамках кінофоруму було проведено круглий стіл “Російський кінематограф для дітей та юнацтва. Вчора. Сьогодні. Завтра”. Відомі артисти, режисери, чиновники та священнослужителі вважають, що необхідно розробити спеціальну програму підтримки дитячого кіно. На думку учасників, для відродження дитячого кіно в Росії займатися ним потрібно на державному рівні: наприклад, проводити конкурси сценаріїв, обов’язково робити держзамовлення на дитячі стрічки, будувати спеціальні кінотеатри для підростаючого покоління. До речі, конкурс на кращий сценарій оголошено і на самому кінофестивалі “Світлосяйний Ангел”. Переможець отримає премію — два мільйони рублів.
Гран-прі кінофестивалю завоював російський фільм “Ніч довжиною в життя” режисера і сценариста Миколи Хомерікі. Фільм-переможець оповідає про молоду дівчину, доля якої кардинально змінилася з початком Великої Вітчизняної війни. “Кращим документальним фільмом” стала картина Сергія Мірошниченка “Сутінки богів”, що відтворює історію організації концерту Валерія Гергієва у зруйнованому Цхінвалі. Дитяче журі під керівництвом заслуженого вчителя РФ Ольги Нерсесової присудило перше місце у категорії анімаційного кіно мультфільму Олени Оятьєвої “Жила-була муха”.
З 2008 р. “Світлосяйний Ангел” є пріоритетним державним проектом програми “Духовно-моральна культура підростаючого покоління Росії”. Фестиваль проходить під патронатом дружини президента Росії Світлани Медведєвої, а його духовним попечителем є Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Підготував Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика