22 листопада в Міжрегіональній академії управління персоналом відбувся круглий стіл, присвячений духовній освіті у вищих навчальних закладах

Того дня викладачі і журналісти зібралися в Інституті соціальних наук і самоврядування МАУП. Приводом для заходу стала презентація книги завіду­ючого кафедрою православної культури та теології МАУП, доктора богослов’я священика Д­іонисія Мартишина “На шляху до віри: основи Православ’я”.

Свій підручник він приурочив до 75-ліття Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Предстоятель Української Православної Церкви, у свою чергу, нагородив творчий колектив видання почесними грамотами УПЦ, що їх отець Діонисій вручив своїм колегам під час круглого столу.
Презентуючи книгу, автор зазначив, що Міжрегіональна академія управління персоналом вже не перший рік плідно зай­мається духовно-патріотичним вихованням студентської молоді.
У виступі проректора МАУП з наукової роботи професора Миколи Головатого йшлося про значення духовного компоненту в навчальному процесі вищої школи. Микола Федорович нагадав, що першим українським вишем, де відкрилася кафедра православного богослов’я, став Чернівецький університет, а другим — Міжрегіональна академія управління персоналом.
Керівник відділу релігійної освіти та катехізації Київської єпархії УПЦ священик Сергій Коцар прочитав доповідь на тему: “Мораль як основа людського суспільства”.
Завідувач кафедри місіології Київської духовної академії доцент Віктор Чернишов у своєму виступі звернув увагу на деструктивну діяльність нових релігійних організацій, що становлять загрозу духовному здоров’ю українського суспільства. Він підкреслив, що “віра, духовність і релігія — предмети дуже специфічні, щоб говорити про них без розуміння їхніх законів”.
“Сьогодні ми бачимо, що релігія стає модною, і кожен намагається розмірковувати над питаннями віри. Проте не всі шляхи ведуть до Бога і не кожен, хто запрошує на зібрання з вивчення Біблії, приведе вас до Нього”, — зазначив Віктор Михайлович.
Він повідомив, що у нашій країні зараз стрімко поширюються секти неохаризматів і “Свідків Ієгови”. Віктор Чернишов ознайомив присутніх з новітніми сектантськими “брендами”, які активно розкручуються в Україні.
Наприклад, муніти і сайєнтологи намагаються отримати дозвіл на викладання основ духовності у школах і вищих навчальних закладах. По всій Україні подорожують американські проповідники-мормони, неофіційно продовжує існувати сумнозвісне “Біле братство”.
За інформацією Віктора Чернишова, на базі секти Сандея Аделаджі створюється так звана православно-реформаторська церква, яку очолює колишній православний священик з Росії Сергій Журавльов.
Заступник завідувача кафедри українського Православ’я і теології МАУП протодиякон Василь Стецяк у своєму виступі відзначив гостру необхідність викладання основ Православ’я у вишах. “Сучасне суспільство живе ідеологією споживацтва, яка є нічим іншим, як ідеологією побутового матеріалізму. Вона перетворює людей на духовних калік. Тому потрібно кардинально змінювати підхід до виховного процесу і виховувати людину духовну”, — підкреслив отець Василь.
Професор Галина Сагач, рецензент підручника “На шляху до віри: основи Православ’я”, звернулася до викладачів кафедри православної культури та теології зі словами підтримки та подяки: “Зараз існує дуже велика потреба у ваших молодих богословських головах і, безумовно, трудящих руках. А кожна ваша книга — перлина”.
Кафедру православної культури та теології Міжрегіональної академії управління персоналом було засновано у 2002 р. з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і за ініціативою відомого українського ученого, професора Георгія Щокіна. Нині усі студенти академії мають можливість вивчати в її стінах основи християнської моралі, історію християнської Церкви, вступ до теології та християнську соціальну доктрину. На території вишу діє православний храм, і всі святкові заходи академії освячуються молитвою.
Нещодавно при кафедрі було створено духовно-просвітницький центр імені Святих Апостолів, який займатиметься питаннями християнської місії у вищих навчальних закладах. Одним із перших його проектів ст
ало видання презентованого навчального посібника. Охочі можуть придбати цю книгу у складі-магазині Київської Митрополії (Києво-Печерська Лавра) і в магазинах Міжрегіональної академії управління персоналом.

Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика