Македонський єпископ не зміг потрапити на засідання через болгарських прикордонників
Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви відбувся 17–20 листопада в Белграді, повідомляє “Седміца.Ru”. В роботі Собору взяли участь майже всі архієреї Сербської Церкви, за винятком єпископа Середньоєвропейського Константина і глави автономної Охридської архієпископії архієпископа Іоанна (Вранішковського).

Владика Іоанн не зміг прибути на засідання, оскільки дорогою до Белграда при перетині болгаро-сербського кордону був затриманий болгарськими прикордонниками за міжнародним запитом суду македонського м. Бітола. Його звинувачують у відмові відшкодування матеріальних збитків, які він нібито завдав невизнаній православним світом Македонській Православній Церкві. У зв’язку із затриманням владики Іоанна Собор направив властям Сербії і Болгарії прохання про сприяння у його звільненні.
Собор ухвалив рішення про призначення на Рашсько-Призренську єпархію єпископа Феодосія (Шибаліча) й обговорив можливість зміни меж деяких єпархій. Вирішено сформувати з частин Нішської, Жичської, Шумадійської і Бранічевської єпархій окрему Крушевацьку єпархію з кафедрою у м. Крушевац. У свою чергу Белградсько-Карловацьку єпархію розділено на три нові. Було ухвалено рішення про створення окремої єпархії з центром у Відні (Австрія) і зміну меж єпархій Сербської Церкви на Американському континенті.
Собор з радістю вислухав повідомлення про відновлення повної церковно-адміністративної єдності Австралійсько-Новозеландської єпархії та однойменної єпархії Новограчаницької митрополії.
Також Собор ухвалив ряд рішень щодо майбутнього святкування у 2013 р. 1700-річчя Міланського едикту і відновлення у сербській армії служіння військових священиків.
Сербські архієреї закликали віруючих, незважаючи на важку економічну ситуацію, продовжувати сприяти відновленню монастиря Хіландар на Афоні, що кілька років тому постраждав від сильної пожежі, а також відновленню будинків та різних об’єктів у м. Кралево, що нещодавно зазнали руйнувань внаслідок сильного землетрусу.
Проведення наступного робочого засідання Священного Архієрейського Собору намічено на травень 2011 р.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика