Преподобний Афанасій Печерський перед смертю довго і важко хворів. Коли ж помер, братія приготувала його до поховання. На третій день ігумен разом з ченцями обителі прийшов ховати святого. Однак на превелике здивування замість мертвого тіла вони побачили воскреслого Афанасія, який сидів і плакав. На запитання братії святий відповів коротким повчанням: “У всьому слухайте ігумена, повсякчас кайтеся, моліться Господу Іісусу Христу, Пречистій Його Матері і преподобним Антонію і Феодосію, аби скінчити вам тут свій вік і сподобитися бути похованими у печері зі святими отцями. Ось три найважливіші речі з-поміж усього, якщо лише виконуватимете все це по чину, без погорди. Більше не запитуйте мене ні про що, і благаю вас, простіть мене”.
 Після цього преподобний Афанасій ще 12 років прожив у затворі, і за увесь цей час не сказав нікому жодного слова, а лише плакав день і ніч і через день споживав шматочок хліба і кухоль води. Перед самою смертю праведник знову звернувся до братії з тим же повчанням. Упокоївся Афанасій близько 1176 р. Його поховали у Ближніх (Антонієвих) печерах Києво-Печерського монастиря.
Після смерті святий прославився як чудотворець. Відомий випадок, що стався у тій же обителі з ченцем на ім’я Вавила, який страждав болями і слабістю в ногах. “Якось лежав я, — розповідав він братії, — і кричав від сильного болю. Раптом увійшов до мене блаженний Афанасій і сказав: прийди до мене, і я зцілю тебе. Я хотів запитати у нього, як і коли прийшов він. Але він став невидимий. Я повірив Афанасію, що таким дивним чином явився переді мною, і попрохав, аби принесли мене до його мощей. І ось я одужав”.
Молитвами преподобного Афанасія, затворника Печерського, православні християни і зараз отримують від Господа благодатну допомогу.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика