Від імені пожежників України до читачів нашої газети звертається пожежно-рятувальна служба м. Києва

З давніх-давен вогонь був постійним супутником життя людини. Він використовується як у побуті, так і у богослужінні. Та вогонь — це не лише тепло та світло, але й руйнація та згарища. Пожежа завжди може “завітати” туди, де господарює безвідповідальність, байдужість.

Багаторічний аналіз дає привід стверджувати, що суб’єктивний фактор — головна причина мало не кожної пожежі. Найбільшу небезпеку тут створює недбала поведінка людей. І ставлення до застережень пожежної охорони обережно поводитися з вогнем інколи буває зневажливе. Помилкова впевненість в особистій безпеці послаблює пильність, а відтак ігноруються елементарні правила пожежної безпеки. Про небезпеку пожеж знають нібито всі, проте серйозність прописних істин усвідомлюють, на жаль, запізно.

Вогняна стихія безжалісна. Вона знищує все на своєму шляху: чи то житловий будинок, чи пам’ятку архітектури, храм, що має велику історичну та духовну цінність. Але найстрашнішим при цьому є смерть людини, особливо дитини.
Щоденно в Україні (за середньостатистичними даними) виникає 150 пожеж. Економічні втрати від них перевищують 3 млн грн. Кожного дня у вогні гине вісім та отримує травми чотири особи, вогнем знищується 41 будівля і п’ять одиниць автотранспортної техніки.
Аналіз умов, що спричинили загибель людей на пожежах, свідчить, що найбільше гинуть у стані алкогольного сп’яніння (46,8 % від загальної кількості). Характерно, що з усіх постраждалих осіб 83,2 %, будучи у п’яному стані, курили в ліжку. Часто жертвами вогню стають люди похилого віку, самотні громадяни, інваліди.
Наші предки прикликали Боже милосердя під час нищівних пожеж, зверталися до Великої Заступниці роду християнського Пресвятої Богородиці (зокрема, перед її образом “Неопалима Купина”), просили про допомогу святителя Миколая Чудотворця та інших святих. І Господь за їхніми святими молитвами зупиняв страхітливі пожежі.
Сьогодні Українська Православна Церква проводить велику виховну роботу серед населення, закликаючи поважати державні закони. Любов до Всевишнього, відповідальність перед Богом не повинні залишити нас байдужими і безпечними до свого життя та життя оточуючих нас людей. Проблема гарантування пожежної безпеки — загальнонародна, бо від вогню страждає як людина зокрема, так і держава в цілому.
Будьте уважні, вкрай обережні у поводженні з вогнем! Пам’ятайте: збереження життя і здоров’я людей, довкілля і національного багатства держави залежить від кожного з нас. Свято бережіть дароване Богом людське життя!

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика