КИЇВ. Вранці 19 грудня 2010 р., у день пам’яті святителя Миколая, Мір Лікійських Чудотворця, після важкої і тривалої хвороби відійшов до Господа Олег Юрійович Хоменко, відомий багатьом чадам Української Православної Церкви як автор серії чудових довідкових видань про святі місця Православ’я в Україні. Ці видання були підготовлені Олегом Юрійовичем разом з дружиною Ларисою у рамках проектів, організованих київськими храмами в ім’я священномученика Макарія і в ім’я святителя Петра Могили.

Олег Хоменко народився у Києві в 1972 р. Його навернення до Православної віри і Церкви припало на 1990-ті рр. — час відродження багатьох святинь, знищених або занед­баних у попередню епоху богоборства. Воцерковлення Олега — людини творчої і різнобічно обдарованої, при цьому смиренної, скромної і доб­розичливої — принесло благі плоди не тільки для його душі. Підготовлені подружжям Хоменків видання про православні святині, що стали результатом титанічної і подвижницької праці, були істинним подарунком і святом для читачів в усіх куточках нашої країни, необхідним путівником до духовних оазисів. Ці публікації, по суті, були першими у своєму роді на теренах постатеїстичної України, витримали багато перевидань і користуються великою популярністю. Роботи Олега вирізняються ґрунтовністю, поєднували всебічну інформаційну насиченість з оригінальним і гарним оформленням: про місця, що кличуть нас до прекрасного Горнього світу, автор умів свідчити мовою краси. Окрім роботи над вищезгаданими виданнями, Олег у різний час працював у редакціях “Православної газети” і журналу “Православний вісник”. У тих храмах, парафіянином яких він був (в ім’я священномученика Макарія на Татарці, в ім’я святителя Петра Могили на Сирці, в ім’я святителя Феодосія Чернігівського на вул. Чорнобильській), Олег ніс криласний послух і служив паламарем. Великий внесок зробив він у поширення серед громадськості заклику Церкви про допомогу онкохворим дітям, відмову від абортів. Важку хворобу, що переслідувала Олега понад 10 років, він переносив з терпінням істинного християнина і на смертному одрі, серед скорбот, явив дивний приклад стійкості і вірності Постраждалому на Хресті Господу.
Відспівування новопреставленого раба Божого Олега відбулося у вів­торок, 21 грудня, після Божественної літургії у київському храмі в ім’я святителя Феодосія Чернігівського на вул. Чорнобильській.
Редакція “ЦПГ” висловлює співчуття рідним і близьким спочилого, молитовно просить у Господа терпіння й утішення батькам Олега — Любові Олександрівні та Юрію Михайловичу, дружині Ларисі, чадам — Антонію та Іуліанії.
“Со святыми упокой, Христе, душу новопреставленного раба Твоего, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная”.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика