Спотворення церковних традицій приховується під благовидними справами
Конференція “Під маскою Православ’я” пройшла в Санкт-Петербурзі 9 грудня, передає інтернет-портал “Православие.RU”. Форум, організований місіонерським відділом Санкт-Петербурзької єпархії, зібрав у залі Православного народного університету священиків, сектознавців, вихованців духовних шкіл, представників видавництв та ЗМІ з північної столиці та регіонів Росії.

Учасники конференції вважають, що саме внутрішньоцерковні розбрати, “младостарчество”, розкольництво і забобони у наш час становлять найбільшу загрозу для Церкви. “Зовнішні секти завдали основного удару Церкві в 90-х роках XX ст., а зараз головні проблеми назріли всередині церковного життя”, — відзначив голова місіонерського відділу протоієрей Олександр Будніков.
На думку виступаючих, відсутність релігійної культури у віруючих, а також бажання знайти легкий духовний шлях — це те, що сприяє поширенню згубних помилок у православному середовищі.
“Помилятися можуть усі, в тому числі й духовні особи, але, поки людина дотримується Святого Передання Церкви, її помилки не стануть фатальними”, — вважає заступник голови місіонерського відділу протоієрей Георгій Іоффе.
Сучасні внутрішньоцерковні групи сектантського ухилу найчастіше основуються на страху перед кінцем світу і на авторитеті харизматичних лідерів.
“Очікування кінця світу замінило очікування власної кончини”, — підкреслив протоієрей Олександр Будніков. А протоієрей Георгій Іоффе відзначив, що пошук духов­ного авторитету і сліпе дотримання його порад — це пережиток радянського мислення, що призводить до появи “православних сект”. Небезпечні ухилення від церковних традицій почасти маскуються під благовидними справами. Наприклад, спотворених форм часто набуває паломництво.
“По-перше, віруючі часто вирушають у паломництва виключно для вимолювання якихось певних благ. По-друге, помиляються, вважаючи, що однією своєю святістю місце освячує все, що там можна побачити, почути чи придбати. Порада, отримана в монастирі, або книга, придбана у святому місці, мають для паломника особливий сакральний сенс, деколи незалежно від вмісту”, — відзначив клірик храму на честь святих Константина і Єлени у Всеволозьку диякон Константин Горбунов.
На завершення конференції було ухвалено підсумковий документ, у якому, зокрема, пропонується ознайомлювати настоятелів храмів з переліком літератури, не рекомендованої видавничим відділом Московської Патріархії до продажу в церковних крамницях.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика