Відібрана більшовиками власність повернеться до законного власника
У грудні набирає чинності закон Російської Федерації “Про передачу релігійним організаціям майна релігійного призначення, що перебуває в державній або муніципальній власності”, повідомляє “Седмица.Ru”. До майна релігійного призначення законом віднесено не лише нерухомість, але й богослужбове начиння, предмети внутрішнього убранства.

Закон не передбачає реституції церковного майна, що перебуває в державній власності. У законі обумовлено, що його дія не поширюється на майно релігійного призначення, що належить до музейних предметів і колекцій, включених до складу Музейного фонду РФ, документів Архівного або Національного бібліотечного фондів. Новий закон лише деталізує механізм повернення майна релігійним організаціям (цей процес було розпочато 20 років тому, в останні роки існування СРСР).
За даними Мінекономрозвитку, від 2004 до 2010 р. у власність релігійних організацій передано близько 300 об’єктів, а в безвідплатне користування — понад 2000. Переважна ж частина релігійних об’єктів залишається у державній власності на федеральному або місцевому рівнях. Наприклад, як відзначає юрисконсульт Московської Патріархії Ксенія Чернега, на сьогодні більшість храмів уже передано Церкві, але до ухвалення цього закону лише на умовах безоплатного користування; тепер існує можливість оформлення цих об’єктів у власність.
За даними Мін’юсту, на початок 2010 р. у Росії зареєстровано 23 494 релігійних організацій. Вони представляють понад 40 різних релігій і конфесій.
Новий закон може стати основою масового повернення релігійного майна, відібраного більшовиками в 1918 р. декретом про відокремлення Церкви від держави, посиленим у 1922 р. декретом про вилучення церковних цінностей.
У серпні цього року Державний комітет України у справах націо­нальностей і релігій підготував проект Закону України “Про повернення культових споруд релігійним організаціям”. Згідно з обнародуваним проектом, право на повернення культових споруд або їх комплексів матимуть зареєстровані релігійні організації, які зможуть документально підтвердити, що відповідні об’єкти до моменту їх переходу у власність держави належали на праві власності їм або релігійним організаціям, правонаступниками яких вони є.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика