Одного недільного листопадового вечора волонтери були у заміському дитячому будинку. Старші діти займалися аплікацією, а молодші дітлахи хотіли гратися на вулиці.
Першою до мене підійшла семирічна Надя і попросила покружляти її за ногу і за руку, як “ракету”.

Позитивну відповідь у моїх очах помітили восьмирічна Катя і десятирічний Андрійко. Вони також узяли мене за руки з проханням “і мене покатайте”. І всі ми дружною юрбою вийшли на вулицю. Зупинилися на лужку, і я по черзі почав усіх кружляти: кого за руки навколо себе, а кого за руку й за ногу. Діти видавали звуки, що нагадували політ чи то літака, чи то космічного корабля. Усім було весело. Андрійка я кружляв догори ногами, тримаючи за живіт. Коли всі по черзі покаталися, я вже неабияк втомився. Катя, здогадавшись, що свята більше не буде, запропонувала:
— А давайте його завалимо…
Дітлахи дружно підтримали цю ідею, обліпивши мене: хто повис на руці, хто тримався за ногу, а хто тягнув за куртку назад. Вирвавшись з полону ліліпутів, я вирішив продовжити заняття у приміщенні.
— Хто хоче займатися аплікацією? — звернувся я до дітей. Розумова робота була не настільки цікавою, як зв’язування Гулівера. Лише Надя, яка не брала участі у “заваленні людини”, тихо сказала:
— Я хочу…
І, відчувши довіру до мене, дів­чинка запитала:
— А аплікація — це за руку чи за ногу?..
Я щиросердечно посміхнувся цій маленькій дитині і сказав, що це створення картин на папері. І вона відповіла:
— Все одно хочу.
Напевно, Наді просто хотілося, щоб я побув поруч із нею. І справа була не в аплікації чи “ракеті”, а в дещиці любові, якої жадає кожен з нас. Особливо семирічна дівчинка в дитячому будинку.
Того вечора у Наді вийшла найкраща робота — хлопчик з дівчинкою, що сидять поруч.

Олексій Ніколін
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика