У країні зростає число віруючих
Сьогодні Китай являє собою широке поле для поширення релігійних ідей, повідомляє “Седмица.ru” з посиланням на “El Pais”. Одна з причин цього — масова втрата віри в комуністичну ідеологію. Люди хочуть жити, дотримуючись істинних моральних цінностей. Іншою причиною можна назвати бажання уряду створити умови для того, щоб люди “практикували свою віру в офіційних структурах”. Це дозволяє контролювати ситуацію, але водночас не обмежує релігійної пропаганди.

За останні шість років більше 80 млн китайців заявили про вихід з комуністичної партії. Все почалося в 2004 р. після того, як міжнародний інформаційний проект The Epoch Times опублікував серію статей під назвою “Дев’ять коментарів про комуністичну партію”. Дослідження ґрунтується на історичних фактах і розкриває маловідомі сторінки історії КПК, у тому числі – злочини, скоєні режимом проти власного народу.
Втраті довіри до партії сприяє і складна соціальна ситуація у країні: висока інфляція, низькі зарплати (понад 65 % населення країни живуть за межею бідності, з доходом менше долара на день), зростання економіки країни супроводжується збільшенням розриву між багатими та бідними.
В останні роки в Китаї різко зросла кількість людей, які вважають себе віруючими. Наприклад, Католицька Церква на сьогодні налічує вже близько 10 млн віруючих. Однак у відносинах Ватикану з китайським урядом існує напруження.
Протестантизм проник до Китаю у XIX ст. Сьогодні кількість протестантів у країні становить, за різними даними, від 10 до 60 млн чоловік. Точну статистику надати неможливо, тому що більшість християн належить до неофіційних релігійних організацій.
Історія Православної Церкви в Китаї розпочалася у 1685 р., коли полонених козаків із фортеці Албазин відвезли до Пекіна. Тут вони заснували православну громаду. У середині XIX ст. у країні налічувалося не більше 200 православних, серед яких були китайці та маньчжури. У 2-й половині XIX ст. Руська Духовна місія отримала можливість займатися перекладом Біблії та богослужбової літератури китайською мовою. Тоді ж почалася активна проповідь Православ’я серед місцевого населення. Як наслідок — різко зросла кількість віруючих: у 1902 р. в Китаї налічувалося вже 32 православних храми і 6 тис. віруючих.
На сьогодні в Китаї проживає близько 13 000 православних християн. Життя громад пожвавлюється. Однак Православна Церква в КНР досі не має офіційного статусу і позбавлена можливості жити повноцінним літургійним життям. На парафіях не вистачає власних ресурсів. Відсутність духовенства, нестача богослужбової та віровчительної літератури китайською мовою є загальними проблемами для всіх православних парафій Китаю. Втрачено досвід парафіяльного та богослужбового життя. З одного боку, становище Православної Церкви можна назвати критичним. З іншого — з’явились усі необхідні умови для відродження Православ’я в Китаї.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика