Ієрархи визнають і свою частину провини у кризі, що розпочалася
У своєму посланні “До народу”, що було зачитано в усіх храмах Елладської Православної Церкви під час Різдвяної служби, ієрархи висловили позицію Церкви з приводу драматичних подій, що відбуваються у грецькому суспільстві останнім часом, повідомляє інтернет-портал “Релігія в Україні” з посиланням на ряд джерел.

“Наша Батьківщина вже не вільна, фактично нею керують кредитори. Ми знаємо, що багато людей чекають, що Церква скаже своє слово і займе позицію щодо подій, за якими ми всі з вами спостерігаємо. Те, що переживає зараз наша Батьківщина, не має прецедентів і вражає уяву. Разом з духовною, соціальною та економічною кризою відбувається порушення усіх наших основ. Йдеться про спробу нівелювання та знищення нашої традиції, того, що завжди вважалося основою життя нашої Вітчизни”, — говориться в посланні з приводу антикризових заходів у грецькій економіці.
Ієрархи вважають, що економічна криза є плодом духовної кризи.
“Ми обожнили багатство, шукали ситого і спокійного життя, не гребували обманом і легкою наживою. Нас уже не хвилювало, що відбувається у світі та з нашою країною. Влада, що не бажала бути відповідальною перед народом, не могла чи не хотіла говорити з ним мовою правди, пропагувала хибні ідеали, сприяла корупції, єдиною метою якої була необмежена влада”, — йдеться в посланні.
“Ми, ваші духовні отці, критично ставимося до своїх дій і хочемо взяти на себе відповідальність і знайти нашу частину провини в пережитій кризі. Ми знаємо, що засмучували вас, можливо, вводили в оману. Не прореагували негайно і дієво на поведінку кліру, що завдала вам врази. Бажаючі розірвати зв’язок народу з Матір’ю-Церквою, скориставшись дійсними та вигаданими скандалами, намагалися знищити вашу довіру до Церкви”, — визнають грецькі ієрархи. — “Ми знаємо, що ви вимагаєте від нас, ваших пастирів, Церкви героїчної, живої, з пророчим словом, актуальною молодіжною проповіддю, але при цьому не обмирщеної, а безкомпромісної, вільної та сильної. Церкви, що не боїться протистояти лукавій системі світу цього, навіть якщо це призведе до гонінь та мучеництва.
Церква — єдиний інститут, який може стати поруч з людиною і підтримати її. Але Церква — це всі ми, у цьому й полягає Її й наша сила”.
Останні події у Греції для “Церковної православної газети” прокоментував директор Паломницького центру при ВЗЦЗ УПЦ Володимир Теліженко: “З точки зору духовних реалій послання цілковито відобразило сучасну ситуацію у Греції. Це, безперечно, певний прецедент у церковній історії, — каже Володимир Теліженко. — За своєю значущістю цей документ можна порівняти із Соціальною концепцією РПЦ. Послання порушує, звичайно, не увесь спектр проблем, але за рівнем піднятих питань та їхньої оцінки це документ такого ж плану. На нього, можливо, з часом будуть навіть посилатися”. На думку директора Паломницького центру при ВЗЦЗ, зміст послання зводиться до істини, відомої усім православним — споживацьке ставлення до світу і свого життя призводить до духовних проблем. А чи зміниться політичний устрій від самокерованої держави до керованої ззовні — від цього характер православної самоідентичності принципово не зміниться. Більш того, історія знає приклади, коли, перебуваючи в умовах жорсткого тиску державної влади, православна віра очищалася і зміцнювалась.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика