Бесіда з Повноважним Представником Української Православної Церкви у Верховній Раді України архієпископом Августином
З моменту отримання Україною незалежності наша Церква від імені Священного Синоду та свого Предстоятеля виступала із заявами з усіх насущних питань. Нині на порядок денний парламентських обговорень виносяться законодавчі проекти часом сумнівного або й відверто небезпечного з християнської точки зору змісту, тому робота Представництва УПЦ у вищому законодавчому органі сьогодні дуже важлива. Про це — наша розмова з архієпископом Львівським і Галицьким Августином. Владика широко відомий як керівник Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, але не всім відомо, що вже кілька років він несе послух Повноважного Представника УПЦ у Верховній Раді України.

— Ваше Високопреосвященство, розкажіть, у чому полягає Ваш парламентський послух?
— Головною метою діяльності Представництва УПЦ у Верховній Раді України є співвідношення українського законодавства з потребами нашої Церкви. Отже, ми виражаємо думку мільйонів віруючих України, представляємо офіційну церковну позицію щодо окремих законодавчих ініціатив в українському Парламенті. Ми знаємо, як складно провести або відхилити проект того чи іншого закону, але ще складніше зуміти довести до свідомості більшості парламентарів суть нагальних церковних питань. Ми пам’ятаємо, скільки проблем свого часу викликало рішення про спільне використання одного храму представниками різних конфесій, з якими труднощами приймалися рішення про реституцію церковної власності, законодавства про права віруючих у тій чи іншій юридичній площині. Багато сигналів від мешканців України надходить до парламентарів з приводу тоталітарних сект. І до сьогодні не вирішені або важко вирішуються численні соціальні проблеми суспільства, через які воно серйозно страждає, і Церква заявляє про це і звертається до держави. І слава Богу, коли нас чують і реагують.
— Які законодавчі питання розглядалися за участю Церкви в минулому році?
— Протягом другого півріччя 2010 р. православна громадськість висувала свої вимоги щодо Податкового кодексу. Наше Представництво внесло свої пропозиції при розробці його нової редакції. На кожне засідання профільного комітету Верховної Ради ми направляли своїх експертів, які доводили нашу думку до відома членів комітету.
— Владико, відомо, що з ініціативи Церкви було відхилено проект щодо введення в Україні ювенальної юстиції, яка принесла гіркі плоди у багатьох європейських країнах…
— У березні 2010 р. міністр юстиції Олександр Лавринович видав наказ про створення міжвідомчої робочої групи з впровадження в Україні ювенальної юстиції. Проте зміст цих юридичних норм і законодавств викликав велику тривогу серед віруючих України. Ювенальна юстиція була піддана критиці Священним Синодом Української Православної Церкви, педагогами та громадськістю. З благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира я звернувся до міністра юстиції з проханням скасувати цей наказ. Слава Богу, пан Лавринович прислухався до голосу Церкви. Хоча і зараз існує небезпека завуальованого проведення положень ювенальної юстиції через інші законодавчі проекти. І ми теж над цим працюємо. Але це тема для окремої розмови.
— Ви порушили питання тоталітарних сект. Тут, очевидно, теж величезне поле діяльності для наших законодавців. Але паралельно з “неопроповідниками” з екранів телебачення та зі шпальтів газет і журналів до людей звертаються різного роду чаклуни, екстрасенси, ворожки. Наприклад, один український телеканал з ранку до вечора влаштовує спілкування з якоюсь провидицею, яка й особисте життя “налагоджує”, і здоров’я “поправляє” у прямому ефірі. Телеканал отримує прибуток, а хто буде підраховувати духовні збитки, нанесені довірливим і наїв­ним співгромадянам?
— Ще навесні минулого року у Верховній Раді відбулася нарада депутатської групи “За духовність, моральність і здоров’я України”. На цю нараду були запрошені представники різних конфесій України. Обговорювався Закон “Про заборону діяльності екстрасенсів, знахарів, ворожок, хіроманті

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика