Вони містять цитати Конституції Російської Федерації
Два рекламних щити з цитатами з 14-ї статті Конституції РФ встановили в російській столиці в рамках атеїстичної кампанії, повідомляє сайт radonezh.ru, з посиланням на “Интерфакс-Религия”. Акцію організував фонд “Здравомыслие”, що поширює ідеї секуляризму.
Один із білбордів з написом “Російська Федерація — світська держава” розміщений на вулиці Ісаковського в районі Строгіно, поблизу місця, де православні проводили молитовні стояння на підтримку ідеї зведення храму, а їхні нечисленні опоненти збирали підписи проти цього будівництва.

На щиті, встановленому біля Білого дому і Нового Арбату (вул. Конюшковська), наведено другу частину 14-ї статті: “Релігійні об’єднання відділені від держави і є рівними перед законом”. Організатори вбачають одну зі своїх цілей у “постійному нагадуванні владі про цей основоположний конституційний принцип”, який, як вважають атеїсти, влада постійно порушує. Ініціатори акції закликали “усіх розсудливих громадян” взяти участь у фінансуванні продовження строків розміщення білбордів та збільшення їх кількості.
“В Росії та Україні досі залишається невирішеною проблема термінології в галузі релігійно-атеїстичної полеміки. У невіруючих людей поняття «світський» і «атеїстичний» є синонімами. Хоча в історії так було далеко не завжди, — говорить ігумен Лонгин (Чернуха). — Поняттю «світський» відповідає поняття «мирський», тобто, не стосується кліру (священнослужителів) і чернецтва. Але це не обов’язково «невіруючий». А якщо вже говорити про відділення релігійних об’єднань від держави, то це не означає відділення від народу. Взагалі в логіці «розсудливих» наявне протиріччя: віруючі повинні бути відокремлені від держави, але державні закони повинні виконувати. Тоді треба визначатися з термінами «держава» і «закон»”.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика