Допомога ближнім можлива не тільки у вигляді грошових пожертвувань. Для здійснення цієї роботи часто потрібні умілі руки, добрі серця, світлі голови. І є немало охочих надати свою допомогу безвідплатно. Але як зустрітися одним з іншими? Про координацію діяльності волонтерів розповідає організатор проекту “Календар подій” Тетяна Вавилова.

— Що таке “Календар подій”?
— Це зібрана на одному сайті інформація про різні проекти, події, заходи, в яких можуть взяти участь добровольці.
— Чи достатньо в Україні людей, готових віддавати час, сили, знання безвідплатно?
— Виявляється, так. Хоча ще кілька років тому (знаю це з власного досвіду) ситуація була менш втішною… Реалізуючи один із наших проектів, ми шукали сім’ї, які могли б прийняти молодих американських учителів. При цьому постійно стикалися з нерозумінням і з не завжди німим запитанням “навіщо мені це потрібно?”
Сьогодні ж до громадських організацій усе частіше приходять люди і пропонують допомогу. Вони можуть і готові віддавати свій час, у багатьох є необхідні знання та сили, але вони не знають, з чого розпочати, куди звернутися. Ось для цього ми й створили “Календар подій”.
— Який вік і соціальний статус таких волонтерів?
— Це і студентська молодь, для якої участь у різних проектах допоможе отримати певний досвід. Адже багатьом випускникам ВНЗ для працевлаштування потрібен стаж. Така робота може бути чудовим місцем зустрічі з однолітками для тих молодих людей, які зараз працюють удома за комп’ютером і задихаються від самотності. Адже віртуальне спілкування не може замінити задоволення від спільної праці.
Це і пенсіонери, багато з них ще цілком енергійні і мають непоганий організаторський досвід. Ви не звертали уваги, скільки енергійних жінок старшого віку можна побачити на різноманітних виставках квітів чи фестивалях? Це ті ж колишні співробітниці НДІ, які вийшли на пенсію, але як і раніше бажають культурно розвиватися.
Це й люди середнього віку, які активно працюють, але все ж відчувають необхідність зробити хоч щось, аби життя у країні стало добрішим, сердечнішим. Усім набридло обговорювати недоліки, час щось робити.
— Чи є подібний досвід в інших країнах?
— У США вже багато років один з головних лозунгів — “Що ти зробив для того, щоб світ став кращим?” Там школярі займаються різними благодійними проектами (наприкад, збором різдвяних подарунків бідним сім’ям), а професори університетів у вільний час безкоштовно навчають дітей іммігрантів англійської мови. Крім того, проводяться корпоративи — і це не колективні посиденьки в ресторанах, а, наприклад, благоустрій дитячого майданчика в якомусь мікрорайоні. Ті, хто володіють англійською, можуть знайти в Інтернеті багато сайтів з подібною інформацією.
— Як працює календар?
— Усе дуже просто. Бажаючі розмістити інформацію про свій захід заповнюють форму та надсилають її на наш сайт за адресою: calendar.detdom.info@gmail.com. Волонтери, переглядаючи календар на сайті www.detdom.info, завжди можуть знайти інформацію про контактну особу і зв’язатися з цією людиною.

Підготувала Олена Головіна
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика