Церква і держава: співпраця у вирішенні спільних завдань
24 січня у Державному Кремлівському палаці відкрилися XIX Міжнародні Різдвяні читання, повідомляє сайт Відділу релігійної освіти і катехізації Руської Православної Церкви. Перше пленарне засідання очолив Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. У роботі форуму взяли участь міністри культури і освіти Російської Федерації Олександр Авдєєв і Андрій Фурсенко, глава МЗС Сергій Лавров, представники духовенства та мирян російських і зарубіжних єпархій РПЦ.

24 та 25 січня Різдвяні читання продовжили свою роботу за кількома напрямками: катехізація і таїнства Церкви; Церква і школа: взаємодія церковної, державної та недержавної систем освіти; сім’я у XXI ст.; шляхи Промислу Божого і святоотцівська спадщина; Церква і суспільство; молодіжне служіння та ін.
У рамках читань пройшли круглі столи з актуальних церковних питань. 25 січня у Синодальному інформаційному відділі відбулася дискусія з приводу статті протоієрея Олексія Уминського “Церква, що не мовчить”. Автор вважає, що сьогодні в Росії і держава, і Церква неадекватно реагують на найгостріші проблеми, що стоять перед суспільством. На його думку, зараз настав час, коли Церква повинна голосно говорити “не лише на внутрішньоцерковні теми або теми, пов’язані із соціальним служінням”.
26 січня відбувся круглий стіл “Православний банкінг та фінансові інструменти”. Його учасники обговорили параметри діяльності релігійних організацій у фінансово-економічній сфері на прикладі наявного вітчизняного та зарубіжного досвіду.
Протягом роботи читань у залі церковних соборів Храму Христа Спасителя пройшла фотовиставка “Віра в Росії”. Форум закінчив свою роботу нагородженням переможців та лауреатів VI Міжнародного конкурсу дитячої творчості “Краса Божого світу”, що відбувся 26 січня у Храмі Христа Спасителя.
Київську духовну академію на форумі представляв ігумен Маркел (Павук), який виступив з доповіддю “Святитель Феофан Затворник як проповідник”. “Це дуже хороший майданчик для спілкування, — зазначив у коментарі для «Церковної православної газети» ігумен Маркел. — Там зустрічаються люди з різних місць і єпархій, і кожен має якісь свої напрацювання, свій досвід пастирського та просвітницького служіння. Таке спілкування збагачує”.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика