На першому місці — справедливість
У Синодальному відділі із взаємозв’язків Церкви та суспільства РПЦ розробили Звід російських цінностей і закликають до широкого обговорення цього документа, повідомляє інтернет-портал “Православ’я” з посиланням на сайт “Інтерфакс-релігія”. “Це плід дискусій, які ми мали з рядом політичних партій, суспільних верств нашої країни, — пояснив голова відділу протоієрей Всеволод Чаплін, представляючи Звід на круглому столі в Москві. — Надалі ми були б вдячні за реакцію на цей список. Щось, можливо, до нього варто додати, щось у ньому слід, очевидно, модифікувати, можливо, щось виключити”.

За визнанням отця Всеволода, сама назва документа — “Вічні цінності — основа російської ідентичності” — є “досить амбітною”. При цьому не йдеться про цінності, важливі внаслідок своєї давньої історії чи ефективності у поточний політичний та економічний момент. Критерієм істинності цих цінностей стала “їх укоріненість у Божій правді й у тому досвіді життя, який, незважаючи на всі консервації та модернізації, залишався для Росії константою”. Очолює список справедливість, що розуміється як політичне рівноправ’я, чесність судів, відповідальність керівників. Згідно з цим принципом розподіл духовних і матеріальних цінностей, створених працею людей, має бути справедливим і заслуженим.
Далі у списку: свобода, солідарність, соборність, самообмеження, жертовність, патріотизм і цінність блага людини. Завершують список сімейні цінності — любов, вірність, турбота про молодших і старших.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика