Служитимуть близько 30 православних капеланів
Сербський міністр оборони Драган Шутановац і міністр з питань релігії Боголюб Шіякович ознайомили членів Міжрелігійної ради Сербії, глав традиційних Церков і релігійних об’єднань з проектом указу про введення військового духовенства, повідомляє “Седмица.ru” з посиланням на сербське видання “Бліц”.

Згідно з проектом у Сербській армії будуть представлені священнослужителі лише традиційних для Сербії Церков і релігійних об’єднань. Вони служитимуть в офіцерському чині і при цьому будуть звільнені від обов’язку носити зброю.
Священнослужителі, які мають необхідну підготовку і повноваження, нестимуть послух військового духовенства за рекомендацією традиційних Церков та релігійних об’єднань і за результатами співбесіди у Генеральному штабі Сербської армії.
Вони перебуватимуть у розпорядженні Генштабу, командування батальйонів і бригад, Військової академії та військово-медичних закладів. Один чи двоє представників духовенства служитимуть у Міністерстві оборони, щоб координувати дії капеланів.
Один священнослужитель задовольнятиме духовні потреби 500–1000 військовослужбовців. Таким чином, православних капеланів буде близько 30.
Військові капелани в Сербії можуть з’явитися вже цього літа.
Священик Ярослав Ящук, відповідальний за взаємодію із силовими структурами в Київській єпархії, позитивно оцінює ініціативу Сербського уряду: “Це дуже добре, капеланство потрібно вводити. У нашій країні давно про це говорять, і вже є попередні домовленості з Міністерством оборони, МВС, МНС. У приватному порядку в нас уже давно духовенство опікується підрозділами силових структур. Сама поява священика у стінах військової частини несе позитив. З іншого боку, щоб вводити капеланство, потрібно бути підготовленими. Зробити “пілотний” проект, де відразу виявляться усі складнощі та позитивні моменти, яких ми зараз не бачимо. Проаналізувати, що це дасть Церкві і що — підрозділам. Якщо це буде зроблено, то потім можна вводити військове духовенство і по всій Україні”.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика