Її підозрюють у жорстокому поводженні зі своїми адептами
ФБР США проводить розслідування стосовно організації “Церква саєнтології”, яку підозрює у жорстокому поводженні зі своїми членами. Йдеться про нанесення тілесних пошкоджень, утримання під арештом та експлуатацію людської праці, повідомляє “Седмица.ru” з посиланням на американський журнал “Нью-Йоркер”.
За даними видання, матеріал розміщується на 28 сторінках і оснований на бесідах з кількома колишніми саєнтологами. Автор посилається і на кінорежисера та продюсера Пола Хаггіса, колись високопоставленого члена організації, який пробув у її рядах близько 35 років і залишив саєнтологів у 2009 р.

Колишні саєнтологи кажуть, що Девід Міскавідж, нинішній лідер організації, не лише сам практикував побої, а й заохочував жорстоке поводження, очікуючи від своїх колег агресивної дисципліни. Ті, хто порушував правила організації, відправлялися під арешт у так звану “діру” — два трейлери, розташовані на території штаб-квартири, які вміщують від 80 до 100 чоловік. Там їх змушували цілодобово сповідатися і боротися за право залишитися у лавах саєнтологів. Інші піддавалися побоям або зараховувалися до числа “заборонених персон” або ворогів.
“Церква саєнтології” вела активну політику відчуження, змушуючи своїх членів розривати стосунки з родичами та друзями, які критикували саєнтологію. Зокрема П. Хаггісу і його дружині наказали припинити всі зв’язки з батьками дружини.
Тим часом “Церква саєнтології” всі звинувачення спростовує. Її представник Томмі Девіс заявив, що стаття є “ні що інше, як перефразування необґрунтованих звинувачень” і що організацію “не сповістили про розслідування” з боку влади.
У США “Церква саєнтології” має статус релігійної організації, серед найвідоміших саєнтологів — голлівудські актори Том Круз і Джон Траволта.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика