Ізраїльські археологи повідомили про виявлення місця поховання біблійного пророка Захарії, передає інтернет-портал “Богослов.Ru”. Під час розкопок на схилах Іудейських гір у містечку Хірбет-Мадрас, що на північний захід від Єрусалима, дослідники з Ізраїльського департаменту старожитностей знайшли мозаїчну підлогу і частково уцілілі стіни церкви, якій близько 1500 років. Археологічні розкопки, що проводилися впродовж останніх місяців, розпочалися у зв’язку з тим, що почастішали випадки вандалізму та мародерства: грабіжники намагалися проломити старовинну кладку і розграбувати місцеве підземелля.
Невелику візантійську базиліку віднайшли два місяці тому. Археологи датували її V–VII ст. Дослідники дійшли висновку, що тут жив і був похований пророк Захарія. Згідно з християнськими писемними джерелами, могила пророка знаходилася в селі, що також мало назву Захарія, і було виявлене віруючими в 415 р.

Ґрунтуючись на відомостях різних наукових джерел, історики кажуть, що церква у Хірбет-Мадрасі — свого роду меморіал, створений для позначення місця поховання пророка. Проте для підтвердження цієї теорії археологи повинні будуть продовжити пошуки. На тому місці, де стоїть церква, було іудейське поселення, що існувало в римський період. Можливо, це було одним з тих таємних місць, де збиралися повстанці, які воювали з римлянами у II ст. Тут також було побудовано підземелля з великою кількістю тунелів, кімнат, пасток і складських приміщень.
Серед предметів матеріальної культури археологи знайшли монети часів Іудейських воєн — Великого повстання (66–70 рр.) і повстання Бар-Кохби (132–135 рр.), кам’яний посуд, лампи і чимало фрагментів кераміки, характерної для тогочасних іудейських громад. Незабаром розкопки припинять. Але якщо влада виділить кошти, то їх можуть перетворити на туристичний об’єкт.
Хірбет-Мадрас було важливим поселенням у період Другого храму (516 р. до н. е. — 70 р. н. е.). Його зруйнували римляни у 135 р. н. е., під час придушення повстання Бар-Кохби. Пізніше воно відродилося як християнське поселення. Сучасні учені припускають, що по сусідству з візантійською церквою там стояла велика синагога.
Захарія — один із 12-ти малих біблійних пророків. Він жив приблизно у VI ст. до Різдва Христового, під час і відразу після Вавілонського полону євреїв. У його книзі є пророцтва про земне життя і страждання Месії. Пророка Захарію ще йменують “Серповидцем”, бо йому було видіння, у якому він бачив, як по небу летить сувій у формі серпа (Зах. 5: 1–2).
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика