Мета — популяризація біблеїстики
Нове творче об’єднання — “Інститут Біблії” — буде створено в Москві на базі Всеросійської державної бібліотеки іноземної літератури ім. М. І. Рудоміно (ВДБІЛ). Завдання нової організації, яку очолить відомий московський священик, протоієрей Олександр Борисов, полягають у популяризації досягнень біблеїстики, створенні розгалуженої мережі наукового спілкування фахівців-біблеїстів, вивченні впливу Біблії на вітчизняну та світову культуру тощо.

Про це 14 лютого повідомила директор ВДБІЛ Катерина Генієва під час відкриття наукової конференції “Біблія у традиціях вітчизняної культури”, що стала першим заходом “Інституту Біблії”. Організатором конференції, крім ВДБІЛ, стала парафія московського храму на честь святих безсрібників Косми і Даміана в Шубіні, настоятелем якої є отець Олександр Борисов. Форум було присвячено відомим дослідникам Біблії священикам Олександру Меню (1935–1990) та Георгію Чистякову (1953–2007), імена яких нерозривно пов’язані з громадою храму на честь святих Косми і Даміана.
Катерина Генієва пояснила, що “Інститут Біблії” уявляється його засновниками як громадська організація, “проектне творче об’єднання”, де однодумці працюватимуть на громадських засадах. Торкнувшись ролі відомих біблійних організацій: Інституту перекладу Біблії і Російського біблійного товариства (РБТ), К. Генієва зазначила, що найважливішим їхнім завданням є переклад, видання та поширення тексту Біблії. За її словами, “Інститут Біблії” повинен зосередитися на науковій і просвітницькій роботі, оскільки російське суспільство “дорого платить за брак знань про Біблію”.
Протоієрей Олександр Борисов, який впродовж двох десятиліть очолював РБТ, схвалив ініціативу Центру релігійної літератури та директора ВДБІЛ, підкресливши, що бібліотеки у сучасній Росії можуть взяти на себе роль культурних і просвітницьких центрів. Він нагадав про “прекраснi плоди” діяльності РБТ, відродженого отцем Олександром Менєм після півторастолітньої перерви. “Через 20 років потрібний новий етап біблійної роботи — не просто видання та переклади, а поглиблене вивчення текстів у контексті культури сучасної Росії”, — сказав протоієрей Олександр Борисов. Серед першочергових завдань він назвав створення детального коментаря до Старого Завіту, що є необхідним не тільки для вивчення та викладання Біблії, а й для кращого усвідомлення віруючими структури богослужіння, для роботи місіонерських, катехізаторських і євангельських груп при парафіях тощо. При цьому президент “Інституту Біблії” підкреслив, що головні сподівання в реалізації цього задуму він покладає не на вчене духовенство (“час учених ченців іще не настав”), а на плеяду світських учених, які є членами Церкви, повідомляє “Седмицa.Ru”.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика