Розглянуто процедуру надання автокефалії, а також тему диптихів
У Православному центрі Константинопольського Патріархату в Шамбезі, поблизу Женеви, від 22 до 26 лютого 2011 р. проходило засідання Міжправославної комісії з підготовки Святого і Великого Собору Православної Церкви, повідомляє Служба комунікації ВЗЦЗ РПЦ.
У роботі комісії, що проходила під головуванням митрополита Пергамського Іоанна (Константинопольський Патріархат), взяли участь представники 14-ти автокефальних Православних Церков, в тому числі делегація Руської Православної Церкви на чолі з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополитом Волоколамським Іларіоном.

Комісія, завдання якої — попереднє опрацювання питань порядку денного Всеправославного Собору, продовжила розпочатий у 2009 р. розгляд теми підписання Томосу про автокефалію. У ході тривалої дискусії члени засідання не дійшли одноголосного рішення з цього питання. Таким чином, було визнано, що тема автокефалії та способу її проголошення потребує подальшого вивчення.
Комісія обговорила тему диптихів Предстоятелів Православних Церков, вивчила її канонічні та еклесіологічні аспекти, описала сучасну практику Православної Церкви з цього питання, існуючі на сьогодні критерії включення Церков до священних диптихів і визначення розташування у них імен Предстоятелів, а також наголосила на необхідності створення у майбутньому єдиних диптихів Православної Церкви. Було розглянуто побажання Польської й Албанської Православних Церков про досягнення однаковості щодо розміщення їхніх Предстоятелів у священних диптихах автокефальних Православних Церков. Комісія запропонувала врахувати ці прохання та розглянути питання про внесення відповідних змін до диптихів.
На засіданні комісії також було висловлено мотивовані прохання Грузинської Православної Церкви про присвоєння їй шостого місця у священних диптихах усіх Православних Церков, і Кіпрської Православної Церкви — про присвоєння її Предстоятелю більш високого місця у священних диптихах. Досягнення спільної згоди з цих питань на сьогодні не є можливим, як і з питання щодо відмінності у священних диптихах окремих Церков. Ці відмінності пов’язані з відсутністю всеправославної згоди стосовно чисельності Церков, визнаних автокефальними.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика