Відомий київський місіонер закликає не спокушатися цифрами
За результатами опитування встановлено, що майже 70 % українців довіряють Церкві, повідомляє ТСН. Експерти відзначають зниження рівня суспільної довіри громадян України до всіх органів влади і до значної кількості соціальних інститутів держави.

Цілком або переважно довіряють Церкві 67,1 % українців. При цьому цілком довіряють Верховній Раді лише 3,2 % опитаних, а цілком не довіряють — 45,6 % респондентів. Переважно довіряють Верховній Раді 15,5 % опитаних, а переважно не довіряють — 28,1 % опитаних. Не змогли відповісти на запитання 7,7 %.
Такі дані були отримані у ході соціологічного опитування, проведеного в Україні 2–10 лютого 2011 р. Лабораторією законодавчих ініціатив та компанією TNS.
Президенту, згідно з цим же дослідженням, цілком довіряють 9 % респондентів і цілком не довіряють 38,2 %. При цьому переважно довіряють Главі Держави 21,8 %, а переважно не довіряють 23,3 % опитаних. Не змогли відповісти на запитання 7,8 % опитаних.
Кабінету Міністрів цілком довіряють 3,8 % опитаних, цілком не довіряють — 43,8 %. Переважно довіряють Кабміну 19,1 %, переважно не довіряють — 25,2%. Не змогли відповісти на запитання 8,1 % респондентів.
Говорячи про прозорість та відкритість органів влади, 77,2 % опитаних сказали, що такі інституції, як Верховна Рада, Президент, Кабмін, центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, працюють непрозоро, і тільки 4,1 % опитаних — що всі перераховані органи влади працюють досить відкрито і прозоро.
У ході дослідження було опитано 1200 респондентів у віці від 16 до 75 років у більш ніж 80 населених пунктах у всіх регіонах України.
Відомий київський місіонер протоієрей Андрій Ткачов у одному зі своїх коментарів закликав не спокушатися даними соцопитування про переважну довіру українців до Церкви.
“По-перше, це кредит довіри, по-друге, це інерція традиційного світогляду. Але практично все далеко не так, тобто на практиці люди прислухаються до Церкви набагато менше. Якщо б, наприклад, Церква почала гладити людей “проти шерсті” і голосно заявляти про те, що потрібно і що недопустимо, то відсоток невдоволених людей, яким це здалося б втручанням Церкви у приватні справи, в бізнес чи в сімейні питання, був би дуже великим. Такі результати опитування частково пов’язані з церковною позицією невтручання, тобто Церква продовжує молитися і ні до кого особливо в душу не лізе. Варто їй взяти на себе більш серйозну роль, як відразу ж на Церкву посиплеться шквал критики”, — заявив отець Андрій.
“Це, звичайно, хороші цифри, їм треба радіти, але не варто втішати себе цим. З історії ми знаємо, що Христа не всі любили, більше того, Христа багато хто ненавидів. Дія Істини — це дія двосічного меча. Слово, яке ми проповідуємо, для одних — “запах животворний на життя”, а для інших — “запах смертоносний на смерть” (2 Кор. 2: 16). Будучи проголошеною і впровадженою у життя, Істина розсікає будь-яке людське середовище на дві частини: на тих, хто дуже сильно “за”, і тих, хто дуже сильно “проти”, при збереженні якогось відсотка людей, яким усe одно.
І це неминуче. А коли всі начебто “за”, але в житті вони цього не показують, тоді втішатися просто нічим. У будь-якому разі, тут є над чим працювати. Правду про нас скажуть ті, хто нас не любить”, — підкреслив священик.
“Звичайно, треба дякувати Богу за сприятливий час. Наш час радісний і благодатний, але він і грізний, бо з нього виростає майбутнє. А якість майбутнього залежить від якості сьогодення, яке проживаємо і творимо ми… Нам не варто спокушатися зовнішньою тишею — поряд з нами завжди присутній «внутрішній гонитель». Існує цілий ряд сучасних викликів, які терзають Церкву і людину не менше, ніж усе інше, що було в історії”, — вважає місіонер.

Підготував Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика