Православні храми на океанському узбережжі Японії зруйновані, зв’язок з ними відсутній
Після руйнівного землетрусу, що стався на північному сході Японії 11 березня, богослужіння у православних храмах країни звершують у посиленому режимі, повідом-ляє інтернет-портал “Православ’я і світ” (www.pravmir.ru).

За словами настоятеля подвір’я Руської Православної Церкви в Японії священика Миколая Кацюбана, те, що люди пережили за ці дні, — жахливо. “Найбільше постраждав Сендай, — розповів отець Миколай, — багато споруд цього міста майже стерті з лиця землі, дуже багато жертв, поранених, тисячі людей залишилися без даху над головою. Я проживаю у Токіо, це місто відносно не постраждало, але поштовхи, які ми відчували, були найбільш потужними за всі роки. Коли почався землетрус, ми саме розпочали правити службу у храмі. Попри сильні поштовхи, ми не перестали служити, а стали ще посиленіше молитися, бо розуміли, яке лихо насувається. Додало сильних хвилювань і цунамі. Гігантська хвиля забрала багатьох людей і завдала значних руйнувань. Тож довгий час не було зв’язку, було порушено електропостачання, припинилося транспортне сполучення”.
“Що буде далі, — ніхто не знає, — каже настоятель подвір’я РПЦ. — Я знаю одне: потрібно всю душу вкласти в молитву. Прошу вас, дорогі брати й сестри, наші співвітчизники, усім миром моліться за нас, грішних. Моліть Господа, благайте нашу милостиву Матір Богородицю та всіх святих угодників Божих і Ангелів небесних про припинення стихії”.
Єпископ Сендайський Серафим (Японська Православна Автономна Церква) заявив про серйозні наслідки землетрусу в Японії для життя православних, повідомляє офіційний сайт Московського Патріархату. “Божою милістю храм у Сендаї має лише незначні пошкодження, і життя в місті поступово відновлюється. Однак храми, що на узбережжі Тихого океану, зруйновано, і ніякого зв’язку з ними у нас немає”, — йдеться у посланні єпископа Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу. “Ми, священнослужителі і миряни, які вижили, маємо намір неухильно виконувати свої обов’язки у міру сил”, — запевнив Предстоятеля Руської Церкви правлячий архієрей Сендайської єпархії і звернувся до Його Святості з проханням про молитовну підтримку.
Японська Автономна Православна Церква складається з трьох єпархій (Кіотоська і Західно-Японська; Сендайська; Східно-Японська і Токійська) та нараховує 150 парафій і 40 священнослужителів. Загальна кількість японців, які вважають себе православними, — близько
30 тисяч.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика