Його фотовиставка «Сад віри» пройшла у Нижньому Новгороді
Фотограф Жерар Гаскюель (нині ієромонах Герасим) розповів, що вирішив піти у монастир, коли почув спів ченця на Афоні.
Раніше він працював з Марселем Марсо і Сальвадором Далі. «Мені було 33 роки, коли шеф-редактор одного з найбільш впливових японських журналів відрядив мене до Греції з метою підготувати репортаж про життя афонських ченців», — розповів отець Герасим, слова якого наводить офіційний сайт Нижньогородської єпархії РПЦ з посиланням на «Російську газету».

Подорожуючи монастирями, він зайшов до обителі, де існує давня традиція зберігати черепи померлих ченців.
«Я потрапив у крипт, і відтоді все моє життя розділилося на «до» і «після». Повертаючись назад, я зустрів ченця-грека. Ми з ним довго бесідували про сенс життя. Він погано говорив англійською… І раптом цей чернець почав співати!» — продовжує отець Герасим.
Саме в той момент фотограф вирішив піти в монастир.
«За лічені секунди я вирішив, що робити надалі. Повернувшись до Франції, я здав статтю в журнал, продав маєток, землю і став простим ченцем на Афоні. Багато років жив на Святій Землі, в монастирі святого Савви в Іудейській пустині. Зустрів там свого духовного наставника. Зрозумів, що смерть — це не кінець життя», — розповів про свій духовний шлях отець Герасим.
Своє служіння ієромонах Герасим поєднує з фотографуванням. Також отець Герасим заснував православний монастир святої Віри у французькому містечку Севенни. 2006 р. у Парижі його рукоположили у священика. Зараз отець Герасим входить до кліру кафедрального собору в ім’я святого Олександра Невського (Екзархат православних руських церков у Західній Європі Константинопольського Патріархату).
Брат Жан, як називають його французи, є автором численних книг. Своїми роботами він хоче показати духовний світ.
Фотовиставка ієромонаха Герасима «Сад віри» проходила від 25 січня до 28 лютого в Нижньогородському державному виставковому комплексі. На ній було експоновано близько 60 фотографій різних років. Серед них — портрети священиків, пейзажі Севенни, види скиту святої Віри тощо.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика