Чи став би світ кращим без релігії?
Диспут на цю тему між віруючими та атеїстами, організований наприкінці березня товариством «Disput Berlin GmbH», зібрав близько 300 чоловік, повідомляє Богослов.Ru з посиланням на kath.net. У диспуті взяли участь визначні громадські діячі: німецький журналіст і публіцист Маттіас Матуссек, підприємець і меценат княгиня Глорія фон Турн-унд-Таксис, художник Вільгельм Інкамп та ін.

У ході зустрічі обговорювалися питання: релігія служить людям, чи люди служать релігії? Чи ставляться європейці до ісламу серйозніше, ніж до релігії своїх предків – християнства? Як убезпечити суспільство від релігійного фундаменталізму? Чи не потребує суспільство «перегляду всіх цінностей»?Дискусією керував колишній головний редактор німецького щоденного видання «Spiegel» Штефан Ауст. Учасники зустрічі висловлювалися «за» і «проти» присутності релігії в суспільстві. Алан Позенер, кореспондент газети «Welt am Sonntag», вважає, що тому, хто акуратний і передбачливий, необо­в’язково молитися. Соціолог і феміністка Некла Келек аргументувала своє неприйняття релігії ще одним популярним аргументом, який, однак, можна оспорити: «Релігія часто є джерелом війн і зловживань владою».
Кільський кримінолог професор Моніка Фроммель вважає, що і без релігії можна навчитися любити ближнього: для моральності потрібна не релігія, а практичний розум.
Театральний діяч Филип Меллер категорично висловився проти «фінансування міфології на державному рівні». Меллер вважає, що суспільству необхідні наука, філософія та мистецтво.
Журналіст-католик, співробітник щоденного видання «Spiegel» Маттіас Матуссек вважає, що релігія необхідна, адже вона змушує людину замислитися над життєво важливими питаннями: як я повинен жити? Що буде після смерті фізичного тіла? У світі без релігії людина «всього лише біологічна істота». XX століття з його війнами і масовими вбивствами показало, як виглядає світ без релігії.
Меценат-католик княгиня Глорія фон Турн-унд-Таксис говорила про розраду для зневіреної людини, якої не може дати атеїзм, і про переродження релігійного почуття в забобони у людей, що відмовилися від релігії.
Колишній голова ради Євангелічної церкви Німеччини єпископ Вольфганг Хубер зазначив, що найкращими критиками релігії є люди релігійні. Релігія дає людині можливість вийти за межі свого життя.
На початку та наприкінці зустрічі учасникам було запропоновано проголосувати «за» і «проти» світу без релігії. Перед початком диспуту 56,3 % висловилися «за» суспільство, в якому присутня релігія, 35,7 % – «проти», і 8 % утрималися. Після закінчення суперечки вже 58,1 % учасників виступили «за» присутність релігії у суспільстві, 35,5 % – «проти», тих, що утрималися, залишилося 6,4 %.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика