Так намагаються вилучити з мовного обігу нагадування про християнські свята
В одному з навчальних закладів Сіетла (штат Вашингтон) шкільна адміністрація розпорядилася називати великодні яйця «весняними кульками», повідомляє агентство Інформ-Релігія з посиланням на regions.ru.

Другокурсниця коледжу, 16-річна Джесіка, яка працювала практиканткою у третьому класі середньої школи, вирішила влаштувати для дітей свято напередодні великодніх канікул, роздавши їм пластикові яйця з ласощами всередині. Про всяк випадок вона попередньо запитала дозволу в учительки. Та, у свою чергу, запитала у шкільного керівництва.
«Мені дозволили, але за умови, що я буду називати ці сюрпризи «весняними кульками» (spring spheres). Називати їх крашанками мені заборонили. Але, коли я відкрила мішечок з сюрпризами і сказала дітям: “Дивіться, весняні кульки!”, вони відповіли: “Ура, крашанки!”» – розповідає Джесіка.
Згадувати про свято Великодня забороняється не тільки у школі. Управління парків Сіетла теж усюди згадує замість слова «Великдень» – слово «весна».
Видання наголошує, що вже багато років у різних країнах Заходу намагаються вилучити з мовного обігу слово «Різдво», замінивши його або «зимовими святами», або «святковим сезоном», забороняючи виконувати на святкових урочистостях традиційні різдвяні гімни, виставляти вертепи, зображати християнську символіку на листівках, тощо.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика