Документ уже викликав занепокоєння в Євросоюзі
Парламент Угорщини 18 квітня прийняв нову Конституцію країни, повідомляє Православие.Ru з посиланням на агентство France-Presse.
У преамбулі Основного закону Угорщина перестає називатися республікою, як це було останні 62 роки.

У новій Конституції містяться численні апеляції до християнства, зокрема говорится, що угорський народ об’єднують «Бог та християнство». За державою закріплюється обов’язок захищати життя, при цьому обумовлено, що життя починається при зачатті. Фактично ця стаття вводить заборону на аборти. Шлюб позначений у Конституції як союз чоловіка та жінки. Таким чином, як вважають критики документа, нова Конституція створює підґрунтя для дискримінації геїв і тих жителів країни, які не є християнами.
Крім того, зміни передбачені й у суспільно-політичному житті країни.
Ініціатором прийняття цієї Конституції стала очолювана прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном партія «Фідес» (Угорський громадянський союз), до якої належить і президент. Опозиція в особі Соціал-демократичної партії Угорщини минулого тижня демонстративно покинула парламент під час затвердження нового Основного закону, однак у «Фідес» з християнськими демократами набралися необхідні дві третини голосів.
Нова Конституція набуває чинності від 1 січня 2012 р. Однак документ викликав занепокоєння в Євросоюзі, де, до речі, у цьому півріччі головує Угорщина. У травні в Будапешті за дорученням ПАРЄ почне роботу комісія, яка має представити свої висновки щодо відповідності нового угорського Основного закону демократичним нормам.
У самій Угорщині пройшли багатотисячні акції протесту проти ухвалення нової Конституції.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика