Голови П’яти Помісних Церков зберуться 1 вересня на Фанарі
Рішення про скликання голів Константинопольської, Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської та Кіпрської Православних Церков було ухвалене на засіданні Священного Синоду Вселенського Патріархату, передає Інтернет-портал «Православ’я і світ».

У тексті запрошення главам Помісних Церков сказано, що існує давня традиція – скликати в особливих випадках Предстоятелів древніх Патріархатів, а також голову Кіпрської Православної Церкви, автокефалія якої була затверджена Вселенськими Соборами, для обговорення проблем, що стосуються всієї повноти Православ’я. Такі зібрання, за словами Патріарха Варфоломія, не визначають рішень Всеправославного Собору та не виключають інші Помісні Церкви з процесу обговорення важливих православних проблем, а тільки формують попередні й основоположні принципи загальноправославної позиції з важливих питань.
Засідання Синоду предстоятелів древніх Патріархатів заплановано на 1 вересня.
За повідомленнями агентства Romfea.gr на майбутньому Синоді передбачається обговорити і питання, пов’язані з Руською і Румунською Православними Церквами.
Скликання такого незвичайного органу, як Синод Предстоятелів древніх Патріархатів, ґрунтується на поширеній серед греків теорії про «пентархії» – владу п’яти древніх Патріархатів, з яких після відокремлення Риму в Православ’ї залишилося тільки чотири: Константинопольський, Олександрійський, Антіохійський та Єрусалимський. На думку прихильників цієї теорії, п’ять Патріархів стародавніх Церков – певний вищий орган управління усім світовим Православ’ям, і лише Вселенські Собори можуть якось обмежити або змінити їх владу. Тоді як пізніші за часом виникнення Помісні Православні Церкви вважаються певним чином «підпорядкованими» якому-небудь з древніх Патріархатів. Ця теорія оспорюється багатьма іншими автокефальними Церквами, які вважають себе рівними з древніми Патріархатами.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика