«Відомо, що в секті п’ятидесятників ключовим є хрещення Святим Духом, що виражається у говорінні іншими мовами. Як ставиться до цього явища Православна Церква?»
Наталія Цимбалюк
Відповідає архімандрит Маркел (Павук):Так зване говоріння іншими мовами, яке нині практикують п’ятидесятники, суттєво суперечить Євангелію та давній християнській традиції.
По-перше, тому що дар конкретних мов, зрозумілих іноземцям, був даний апостолам з певною метою — для проповіді Євангелія усім народам по всьому світу (див.: Мф. 28: 19–20). Нинішні ж сектанти під час своїх галасливих радінь викрикують слова, що не мають жодного сенсу і не перекладаються ні на одну із древніх або нових мов, і це видають за дар говоріння іншими мовами.

По-друге, для того щоб вести справжнє духовне життя, потрібно докласти чималих зусиль. Про це говорить Сам Господь: «Від днів же Іоанна Хрестителя донині Царство Небесне силою добувається, і хто докладає зусилля, здобуває його» (Мф. 11: 12). Щоб отримати якийсь духовний дар (наприклад, дар розмислу чи дар любові), необхідно за допомогою аскетичних вправ, посту та молитви побороти свої пристрасті, удосконалити свою духовно-тілесну природу, зменшити дебелість своєї плоті. Святий апостол Павел закликає усіх християн «скинути стародавню людину з ділами її та вдягнутись у нову» (Кол. 3: 9–10). Сектанти ж пропонують занадто простий шлях: здобути дар Святого Духа без будь-яких аскетичних зусиль, під ритми сучасної популярної музики.
По-третє, усі засоби, які має Свята Церква (богослужіння, таїнства, піст, молитву, проповідь), покликані служити єдиній меті — примноженню серед християн духу любові. Сектанти-п’ятидесятники, уявляючи, що вони без будь-якого посередництва спілкуються з Богом, сповнюються духом гордині, протиставляють себе істинній Церкві Христовій і грішать проти самої суті віри Христової — любові.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика