Побачив світ методичний посібник з організації церковної соціальної служби
У видавництві «Лепта книга» у серії «Азбука милосердя: методичні та довідкові посібники» вийшла нова книга Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння РПЦ «У храм прийшов прохач. Методичні рекомендації церковній соціальній службі», повідомляє diaconia.ru.

Автор книги — І. В. Соловйова, завідуюча відділенням соціальної та молодіжної роботи місіонерського факультету ПСТГУ, яка упродовж шести років керувала службою роботи з випадком при Єпархіальній комісії з церковної соціальної діяльності м. Москви.
У посібнику поетапно викладено методику створення соціальної служби, а також принципи її функціонування. Особливо цінною є унікальна добірка реальних випадків з практики, яка допоможе запобігти зловживанням і підкаже, як діяти в конкретних спірних ситуаціях.
«На жаль, далеко не в усіх храмах існує служба роботи з прохачами, —розповідає автор. — Але майже повсюдно надходять і приймаються прохання про допомогу. Надання допомоги людям може бути більш ефективним, якщо роботу з прохачами організувати в певну структуру».
«Книга просто і конкретно — крок за кроком — розповідає про те, як потрібно організовувати роботу подібної служби: яким має бути її склад, структура, як повинен відбуватися контакт з прохачами, — коментує перший заступник керівника Департаменту соціального захисту населення м. Москви Ольга Грачова. — Вона допомагає визначити місце церковної соціальної служби роботи з випадком у загальній системі надання соціальної підтримки нужденним, залучати до цієї роботи волонтерів і благодійників, орієнтує на співпрацю і взаємодію з зацікавленими організаціями».
Безкоштовно скачати довідник можна в розділі «Методичні матеріали» сайта Синодального відділу соціального служіння (http://diaconia.ru/articles/materials/knigi-sinodalnogo-otdela-po-tserkovnojj-blagotvoritelnosti-i-sotsialnomu-sluzheniju/668/).
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика