Половина жителів країни — православні
Соціологічна служба «Среда» провела Всеросійське репрезентативне опитування, у ході якого на запитання про свою релігійну приналежність відповіли 1500 респондентів у віці старше 18 років, повідомляє інтернет-портал «Православ’я та світ». Переважна більшість росіян (82 %) вірять у Бога, при цьому 5 % респондентів не змогли відповісти або вибрали варіант «інше», і лише 13 % сказали про те, що в Бога не вірять.
Серед атеїстів — удвічі більше чоловіків (68 %), ніж жінок (32 %). Частіше зараховували себе до невіруючих робітники і найбідніші респонденти («грошей не вистачає навіть на харчування»).

27 % опитаних вважають себе віруючими, але не співвідносять свою віру з будь-якою релігією. Серед молоді у віці від 18 до 24 років таких респондентів більше третини (34 %). Серед студентів та учнів, які відповіли подіб­ним чином, — вже 38 %. Респондентів, які сповідують буддизм, іудаїзм, католицизм або протестантизм, виявилося вкрай мало: їхня кількість перебуває у межах похибки вибірки.
Мусульманами себе назвали 4 % респондентів. Причому половина з них — послідовники сунізму, інші 2 % дотримуються інших напрямів ісламу.
Православними християнами себе вважають 50 % росіян, переважна більшість з них належить до Руської Православної Церкви. Жінок серед православних істотно більше (62 %), ніж чоловіків (38 %).
У Росії віруючих громадян виявилося значно більше, ніж у багатьох європейських країнах. Як повідомляла Седмица.ru з посиланням на Інтерфакс-Релігія, згідно з опитуванням, проведеним міжнародною дослідницькою компанією «Ipsos», у Швеції проживають 37 % невіруючих, у Бельгії — 36 %, у Великобританії — 34 %, у Німеччині — 31 %. Всього ж, як з’ясувалося, у Бога вірить половина мешканців земної кулі.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика