У колишній НДР віруючим назвав себе тільки кожен четвертий
Згідно з опитуванням, проведеним Інститутом дослідження громадської думки Infratest dimap, 58 % німців вірять у Бога, 38 % вважають себе невіруючими, передає Седмица.Ru з посиланням на католицьке новинне агентство KNA, що наводить інформацію лейпцігського відділення Mitteldeutschen Rundfunk.
Процентне співвідношення віруючих у Західній і Східній Німеччині значно різняться. У той час як два з трьох опитаних зі старих федеральних земель вірять у Бога (67 %), в колишній НДР віруючим назвав себе тільки кожен четвертий (25 %). 73 % східних німців заперечують віру в Бога.

Серед жінок відсоток віруючих вищий, ніж серед чоловіків (66 % і 49 % відповідно). Є істотні відмінності серед виборців прихильників різних партій. Серед виборців ХДС і ХСС 78 % вірять в Бога. Далі йдуть демократи ВДП (69 %), прихильники партії «зелених» (58 %), соціал-демократи СДПН (52 %) і ліві (39 %).
Велика частина західних і східних німців вважає «дуже важливими» або «важливими» цінності християнської моралі, такі як любов до ближнього і співчуття (91 % і 86 % відповідно). 82 % німців, які не вірять у Бога, також назвали християнську мораль «важливою». Серед лютеран цей відсоток трохи нижчий, ніж серед католиків (92 % і 94 % відповідно).
Що стосується питання посилення впливу Церкви на політику, тільки 13 % висловлюються за це, 44 % вважають, що нічого міняти не потрібно, 39 % наполягають на зменшенні церковного впливу на політику. Східні німці (43 %) частіше виступають за обмеження церковного впливу, ніж західні (38 %).
Серед протестантів збільшення інтенсивності церковної влади бажають на 3 % більше осіб (16 %), ніж серед католиків (13 %). Сучасною ситуацією задоволені 51 % протестантів і 47 % католиків. 28 % протестантів і 37 % католиків виступають за зниження впливу Церкви на політичне життя.
Незважаючи на те, що більшість німців віруючі, кожна третя церква або каплиця в Німеччині більше не потрібні країні, тому нові господарі за допомогою будівельних компаній переобладнують колишні церковні споруди, повідомляє Седмица.Ru з посиланням на «Die Welt».
Так, у банківській метрополії Франкфурта-на-Майні приміщення колишнього монастиря перетворили на розкішні апартаменти, де у віконних рамах уже не побачиш вітражів, а на стінах — картин релігійного змісту та бюстів кардиналів.
У Гамбурзі відомий дизайнер Тай Конг розробив екстравагантний інтер’єр 34 ексклюзивних квартир у будівлі колишньої капели. Там, де раніше був вівтар, нині розташована ванна кімната у стилі модерн.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика