Утім, вони вважають її дуже авторитетною книгою

Згідно з опитуванням, проведеним на початку квітня дослідним центром «ComRes», більшості британців невідоме джерело багатьох звичних виразів, що належать тексту Біблії.
За даними, розміщеними на офіційному сайті «ComRes», майже половина респондентів (46 %) дотримується думки про те, що Біблія є дуже авторитетною книгою, яка містить у собі вічні людські цінності. Незважаючи на це, багато хто з опитаних британців продемонстрували незнання того, звідки пішли найуживаніші в повсякденній мові біблійні вислови.

Так, з більш ніж десяти відповідачів лише один впевнений, що фраза «крапля з відра» («A drop in the bucket», Іс. 40: 15) належить або колишньому прем’єру Великобританії Тоні Блеру (12 %), або Вільяму Шекспіру (14 %), або Чарльзу Діккенсу (12 %). Майже половина (49 %) респондентів не змогла відповісти на це запитання. І лише 7 % вірно вказали походження фрази.
Інший фразеологізм біблійного походження — «письмена на стіні» («The writing on the wall», див.: Дан. 5: 5–6) — багатьма був ідентифікований як вислів з творчості «Бітлз» (18 %), біблійним його визнало трохи більше число британців (19 %). Вираз «Їж, пий, веселись» («Eat, drink and be merry», Лк. 12: 19) 41 % опитаних приписує Шекспіру, і лише 9 % знають про біблійне джерело. Більша частина респондентів взагалі не змогли чітко відповісти на запитання щодо походження останніх двох фраз.
Тільки одна з біблійних фраз — «Сторож братові моєму» («My brother’s keeper», Бут. 4: 9) — найбільш відома як вираз зі Святого Письма (56 % респондентів).
Соціологічне дослідження також виявило, що багато опитуваних упевнені у важливості знання і розуміння біблійних текстів для правильного ставлення до цінностей культури, до історії та політики. Зокрема, майже половина учасників опитування (42–46 %) сказали про величезне значення, яке мала і має Біблія для образотворчого мистецтва та літератури (передусім англійської), але тільки 24 % відзначили вплив біблійних сказань і образів на класичну музику.
Опитування було проведено на замовлення Біблійного товариства Англії та Уельсу і Шотландського біблійного товариства, повідомляє Седмица.Ru. У ході соціологічного дослідження співробітниками «ComRes» від 1 до 3 квітня 2011 р. було опитано 2379 дорослих британців за допомогою інтернет-анкетування.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика