«Суїцидальний туризм» визнано законним
Жителі Цюріха під час референдуму відкинули ініціативу щодо заборони евтаназії. Це означає, що туристи, які приїжджають у Швейцарію, та громадяни країни як і раніше можуть добровільно піти з життя.
Голосування стосовно заборони «суїцидального туризму» відбулося 15 травня. Ініціаторами референдуму стали швейцарські партії Федеральний демократичний союз та Євангельська партія, які виступили проти евтаназії.
За даними радіо «Свобода», проти повної заборони евтаназії проголосували 84,5 % осіб, проти обмеження доступу до неї іноземцям — 78 %.

Давно узаконену в Швейцарії евтаназію громадяни країни називають «правом вибору: коли і як померти». Швейцарія — одна з дуже небагатьох країн, де громадяни інших держав можуть за власним бажанням закінчити своє життя. Багато невиліковно хворих іноземців спеціально їдуть сюди, щоб покінчити з собою. Вибір країни обумовлений тим, що в Швейцарії найбільш ліберальне законодавство щодо евтаназії. Щорічно з цією метою в Цюріх приїжджало близько 200 іноземців, але останнім часом їхня кількість різко зросла.
Процедура евтаназії також є легальною в Нідерландах, Люксембурзі, Бельгії та в штаті Орегон у США, повідомляє інтернет-портал Православие.ru з посиланням на CNL.
Нагадаємо, що в Основах соціальної концепції РПЦ евтаназію названо формою вбивства або самогубства, залежно від того, чи бере в ній участь пацієнт. «Прохання хворого про прискорення смерті часом обумовлене станом депресії, що позбавляє його можливості правильно оцінювати своє становище. Визнання законності евтаназії призвело б до приниження гідності та спотворення професійного обов’язку лікаря, покликаного до збереження, а не до припинення життя. “Право на смерть” легко може обернутися загрозою для життя пацієнтів, на лікування яких бракує грошових коштів. Разом з тим слід пам’ятати, що провину самогубця нерідко поділяють оточуючі його люди, які виявилися нездатними до дієвого співчуття і прояву милосердя. Разом з апостолом Павлом Церква закликає: “Носіть тягарі один одного і так здійсните закон Христовий” (Гал. 6: 2)», — йдеться в документі.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика