«Не повинен знаходитися у тебе той, хто проводить сина свого або дочку свою через вогонь, віщун, знахар, ворожка, чаклун, чорнокнижник, що викликає духів, чарівник і той, хто викликає померлих…»

(Втор. 18: 10–11)

 

Слово «чаклун» походить від ведичного «відун» — той, хто відає, тобто, є носієм магічних знань. Звідси ж походить і слово «відьма». Відун намагається впливати на події світу, долі людей, їхнє здоров’я, користуючись зв’язком зі світом злих духів. Окультизм — це безбожний і богоборчий шлях, тому Святе Письмо визначає його як «мерзоту перед Богом». У Старому Завіті ворожок і чаклунів карали на смерть, бо вони були носіями смертоносної омани — віддаляли людину від Бога, допомагаючи дияволу викрадати людські душі.

Людина, внаслідок своєї схильності до гріха, тяжіє до магії. Її цікавить «механіка успіху» — знати, що потрібно зробити, до яких дій вдатися, аби досягти бажаного результату. Зрідка хто замислюється над тим, що він повинен сам змінитися у моральному сенсі. Багатьох приваблює бажання маніпулювати людьми і життєвими обставинами.

Сьогодні окультна термінологія змінилася, але її суть залишилася незмінною. І як би не називали себе сучасні чаклуни — біоенергетиками, екстрасенсами, цілителями тощо — це ті ж слуги диявола, якими вони були завжди.

Я б розділив їх на дві категорії. Більшість з них — це шарлатани, які у такий спосіб заробляють собі на прожиття; будучи занадто високої думки про себе, вони намагаються переконати оточуючих, що мають знання й навички, користуючись якими можуть допомагати людям. Людська психіка настільки піддатлива, що їм нерідко вдається досягти певних «результатів» за допомогою банального навіювання.

Інша частина окультистів має реальний, а не вдаваний зв’язок зі світом злих духів, які шукають своїх поклонників.

Якщо людина звертається до таких окультистів, то тут уже діє не навіювання, а реальний зв’язок з духами тьми, що впливає на життя і долю людей, у тому числі й посмертну.

Пов’язавши своє життя з бісом, відірватися від нього за допомогою тієї ж магії або просто ігнорування уже практично неможливо. Необхідна духовна допомога Церкви.

Мені відомий випадок, коли бабка, яка у своєму житті чаклувала, страшенно мучилася, страждала, прикликала смерть (замість того щоб розкаятися у своєму гріху), але ніяк не могла померти. Померти вона змогла лише після того, як у її хаті розібрали стелю (ця процедура також має окультний характер). Через це односельці на похорони не пішли. А під час самого похорону здійнявся такий ураган, що труну просто вкинули в яму і тільки наступного дня абияк закидали землею. Будь-який зв’язок зі злими духами має жахливі наслідки, і боронь Боже шукати або бажати його.

А ось ще такий випадок. Одна студентка дуже полюб­ляла ворожити на картах, вона була просто одержима цим. Читала й вивчала все, що пов’язано з гаданням. І ось одного разу їй наснилася відьма, яка запитувала її, чи хоче вона навчитися ворожити. Уві сні дівчина погодилася, і та відповіла, що відтепер допомагатиме їй. Після цього сну вона дійсно стала ворожити так, що багато її пророкувань збувалися. Але коли вона, за порадою священика, вирішила піти до храму і посповідатися в цьому гріху, з нею почали траплятися усілякі нещастя: дівчина непритомніла, її сильно нудило, вона тяжко хворіла. Лише після тривалих і старанних молитов духівника і близьких їй стало легше.

Можна було б навести ще багато прикладів, але, гадаю, що з цього приводу і так написано і сказано чимало. Головна небезпека полягає в тому, що будь-хто, звертаючись до цих людей, стає містично пов’язаний зі світом злих духів. І вже не Божий Промисл, а диявол починає управляти долею цієї людини. І найстрашніше те, що після відходу із цього світу душа потрапляє в руки тієї злої сили, з якою вона пов’язала себе ще за життя.

 

Протоієрей Ігор Рябко

 

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика