Вона зберігала вірність Іісусу Христу не тільки у дні Його слави, але і в момент Його крайнього приниження й наруги. Свята рівноапостольна Марія Магдалина була родом з невеликого містечка Магдала, що розташовувалось колись на березі Генісаретського озера, між містами Капернаумом та Тиверіадою. Вона мала привабливу зовнішність і в юності вела грішне життя. Після того як Господь вигнав з неї сім бісів, Марія почала нове життя, ставши вірною ученицею Спасителя. Разом з іншими жінками вона слідувала за Господом у період Його земної проповіді, допомагала «від маєтків своїх» у справі Його служіння. Коли учні Христові розбіглися у страху, Марія Магдалина разом з Пресвятою Богородицею, іншими жінками та апостолом Іоанном безстрашно стояла на Голгофі поруч з розп’ятим Спасителем. Праведниця залишалася вірною Іісусу Христу і після Його смерті: була присутня при Його похованні і положенні до гробу. А після дня суботнього першою прийшла до гробу Спасителя. Побачивши, що камінь відкинуто, поспішила повідомити про це найближчих учнів Христа — Іоанна та Петра. А коли вони відійшли в сум’ятті, почала гірко плакати. Марія увійшла в печеру, щоб переконатися, що там немає улюбленого Вчителя, і їй явилися два Ангели, які запитали, чому вона плаче. Марія стала пояснювати причину свого горя, як раптом побачила Христа Воскреслого і сповнилася величезною радістю. Але Господь сказав їй: «Не доторкайся до Мене, бо Я ще не зійшов до Отця Мого; а йди до братів Моїх і скажи їм: іду до Отця Мого і Отця вашого, і до Бога Мого й Бога вашого». (Ін. 20: 17).

Марія знову пройшла шлях до місця, де перебували апостоли Іоанн та Петро, щоб сказати заповітні слова: «Бачила Господа!». Це була перша у світі проповідь про Воскресіння. Апостоли повинні були благовістити світу, а вона благовістила самим Апостолам.

Коли Христові учні розійшлися з Благою Вістю по всьму світу, Марія Магдалина також вирушила з проповіддю. Місцем її служіння стала Італія, язичницький Рим. Скрізь праведниця звіщала людям про Христа і Його вчення, а коли вони не вірили, що Христос воскрес, повторювала їм те саме, що сказала у світлий ранок Воскресіння апостолам: «Я бачила Господа». Свята угодниця Божа звернулася зі словами проповіді особисто до імператора Тиберія. Правитель не повірив, і вона подала йому яйце, сказавши: «Христос Воскрес!». З цими словами біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним. Традиція дарувати на Пасху розфарбовані яйця була започаткована саме тоді, майже 2000 років тому, під час бесіди Марії Магдалини та імператора Тіберія. Тоді ж праведниця розповіла правителю і про подробиці подій, що відбулися в Іудеї, де правив прокуратор імператора — Понтій Пілат.

Ревна проповідниця вчення Христового пробула в Римі до прибуття туди апостола Павла і ще два роки після відбуття його з міста. Останні дні Марія провела в Ефесі, де трудився апостол Іоанн Богослов. Зі слів праведниці він написав 20-ту главу свого Євангелія.

У IX ст. її мощі були перенесені до Константинополя. Потім вони опинилися в Римі. Частина святих мощей нині перебуває у Франції, неподалік від Марселя, у спеціально спорудженому храмі в ім’я рівноапостольної Марії Магдалини.

 

 

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика