І противники, і захисники релігії посилаються на Першу поправку до Конституції

Суд у техаському м. Сан-Антоніо заборонив учням шкіл в округах Медіна і Бехар молитися на випускному, повідомляє religare.ru з посиланням на Fox News.

Згідно з постановою судді Фреда Бірі школярам та іншим учасникам урочистого заходу заборонено не тільки молитися публічно, але й вимовляти у своїх промовах слова, пов’язані з відправленням релігійного культу («молитва», «амінь», «схилити голови» тощо). Причиною такої заборони стала скарга батьків одного зі школярів, якому молитва «завдала непоправної шкоди».

Освітня влада округу вже розпочала процедуру апеляції. На думку їхніх представників, видана судом заборона не відповідає вимогам Першої поправки до Конституції США. На суддю Бірі ополчився і генеральний прокурор штату Техас Грег Еббот. Він пообіцяв допомогти в боротьбі з цією судовою постановою.

Водночас Палата представників штату Теннессі ухвалила резолюцію, яка забороняє перешкоджати розміщенню зображень скрижалей з Десятьма заповідями в судах, повідомляє invictory.org з посиланням на regions.ru. У документі міститься нагадування про важливість Декалогу для історії США і законодавства цієї країни. Раніше аналогічні резолюції були прийняті судами 90 % округів штату.

Ця резолюція — один з епізодів боротьби за Десять заповідей, яким оголосили війну атеїстичні організації, що ініціювали кілька процесів за заборону вивішувати скрижалі в публічних місцях. На їхню думку, ці зображення порушують Першу поправку до Конституції США, яка забороняє державну підтримку будь-якої релігії.

Перша поправка до Конституції США, на яку посилаються як захисники, так і противники публічного сповідання, була запропонована Конгресом у 1789 р. і ратифікована в 1791 р. Вона гарантує американцям свободу слова, релігії, преси, зібрань і свободу звертатися зі скаргами.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика