КИЇВ. 8 липня, по завершенні Собору єпископів Української Православної Церкви, у Трапезній палаті храму на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбувся Ювілейний Собор Української Православної Церкви.

Робота Собору почалася з молебню, після завершення якого Блаженніший Владика звернувся до учасників Собору з вітальним словом.

Потім було обрано редакційну комісію Собору. Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан зачитав вітальні адреси учасникам Собору від Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Президента України Віктора Януковича.

Згідно з оприлюдненими головою Мандатної комісії митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм статистичними даними, з 229 учасників Собору були присутні 225 (з них: архієреїв — 63, в т. ч. правлячих — 44, вікарних — 19; білого духовенства — 47; ченців — 67; мирян — 48), відсутні — 4.

Блаженніший Митрополит Володимир виступив на Ювілейному Соборі УПЦ з доповіддю. Після виступу Його Блаженства архієпископ Митрофан від імені учасників Собору подякував Блаженнішому Владиці за понесені труди з управління Українською Православною Церквою.

Предстоятель Української Православної Церкви від імені учасників Собору привітав ряд архієреїв з ювілеями та вручив їм нагороди УПЦ. Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, з нагоди 15-річчя архієрейської хіротонії, був нагороджений орденом преподобного Феодосія Чернігівського; архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, з нагоди 45-річчя від дня народження, — орденом святого благовірного князя Ярослава Мудрого; архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, з нагоди 55-річчя від дня народження, — орденом святого благовірного князя Ярослава Мудрого; архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, з нагоди 20-річчя архієрейської хіротонії, — орденом преподобного Феодосія Чернігівського; архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій, з нагоди 20-річчя архієрейської хіротонії, — орденом святителя Петра Могили.

На завершення роботи Собору Блаженніший Митрополит Володимир ще раз звернувся до присутніх і закликав їх завжди перебувати в любові та злагоді.

45-річчя Архієрейської хіротонії Предстоятеля УПЦ

КИЇВ. 9 липня, в день святкування Тихвінської ікони Божої Матері, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив 45-річчя своєї Архієрейської хіротонії (яку в 1966 р. в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври очолив митрополит Крутицький і Коломенський Пимен, згодом Патріарх Московський і всієї Русі).

Цього дня у співслужінні собору архієреїв Української Православної Церкви та духовенства Київської єпархії Його Блаженство звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

За святковим богослужінням також молилися делегати Собору Української Православної Церкви, який відбувся напередодні, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, народні депутати України та інші високопосадовці.

Під час Літургії Блаженніший Митрополит Володимир возвів у сан митрополита архієпископів Тернопільського і Кременецького Сергія та Вінницького і Могилів-Подільського Симеона, в сан архієпископа — єпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона.

По завершенні Літургії митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел від усієї Повноти Української Православної Церкви привітав Предстоятеля УПЦ з річницею Архієрейської хіротонії та підніс у дар Його Блаженству ікону з Тихвінським образом Пресвятої Богородиці.

Блаженніший Владика подякував за теплі слова і привітав духовенство та паству зі святом на честь Тихвінської ікони Божої Матері.

 

***

Того ж дня, 9 липня, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир з Архіпастирським візитом відвідав Сімферопольську єпархію, де привітав Президента України Віктора Януковича з днем народження.

У свою чергу, Президент України вручив Його Блаженству орден Держави і зірку Героя України.

Згідно з Указом Глави Держави № 745/2011, звання Героя України з врученням ордена Держави було присвоєно Предстоятелю УПЦ «за видатні особисті заслуги в утвердженні духовності, гуманізму та милосердя в суспільстві, багаторічне сумлінне служіння Українському народові, з нагоди 45-річчя хіротонії та 20-ї річниці незалежності України».

За матеріалами сайта orthodox.org.ua

 

Tagged with:
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика