Його титар — український бізнесмен

2 червня 2011 р., на свято Вознесіння Господнього, куполи православного храму в ім’я святого апостола Филипа у м. Шарджа (Об’єднані Арабські Емірати) були увінчані золотими хрестами, повідомляє офіційний сайт Московського Патріархату.

Перед установкою їх освятив настоятель парафії ігумен Олександр (Заркешев). П’ять хрестів і дев’ять декоративних зірок, покритих золотистим нітрид-титановим напиленням, було виготовлено за проектом архітектора Юрія Кірса ​​в Росії і потім доставлено літаком в емірат Шарджа.

Важлива подія в житті православної громади ОАЕ стала можливою завдяки особливому особистому розпорядженню правителя емірату Шарджа Його Високості д-ра Султана Аль Касемі. Таким чином завершується етап значних за обсягом робіт з благоустрою споруджуваного православного комплексу, до якого крім п’ятибанного Свято-Филипівського храму входить також триповерхова будівля російського культурно-просвітницького центру, що межує з ним.

Це єдиний не тільки в ОАЕ, але й на всьому Аравійському півострові православний храм. Закладний камінь у підмурівок майбутнього російського духовно-культурного комплексу в Шарджі було освячено 9 вересня 2007 р. митрополитом Смоленським і Калінінградським Кирилом (нині Святіший Патріарх Московський і всієї Русі).

Як повідомляє Bagnet.org, титарем храму (так називають людину, яка надає кошти на будівництво церкви) став відомий український бізнесмен, голова Консультативної ради консорціуму «ЄДАПС» Юрій Григорович Сидоренко.

Значущість того, що тепер православна громада ОАЕ (всього на території Еміратів проживає близько 20 тис. православних громадян СНД) має свою парафію, складно перебільшити. Адже лише той факт, що місцевий уряд затвердив проект храму в його первісному варіанті (з банями і хрестами), свідчить про те, що Арабські Емірати налаштовані на конструктивний діалог з представниками інших конфесій.

Унікальний храмовий комплекс в Шарджі буде мати ще одну «родзинку»: всі парафіяни зможуть побачити колекцію художніх голограм відомих православних ікон, яку передав у дар храму консорціум «ЄДАПС». Голографічні копії святинь будуть розміщені в культурно-просвітницькому центрі при храмі в ім’я святого апостола Филипа.

Про те, що ж спонукало титаря храму Юрія Сидоренка надати допомогу у зведенні храмового комплексу, він сам говорить так: «На мою думку, не можна вважати успіхом, якщо ти просто маєш бізнес, який приносить прибуток. Визначальним є те, чи несе цей бізнес світу духовні цінності, чи ні».

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика